امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18069
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۷
تعداد بازدید: 164
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، صدها نفر از جوانان پس از اقامه نماز جمعه از مسجد مصطفی محمود به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، صدها نفر از جوانان پس از اقامه نماز جمعه از مسجد مصطفی محمود به سمت میدان التحریر حرکت کرده و شعارهایی علیه نظام حاکم سر دادند.

تظاهرات‌کنندگان با در دست داشتن کارت‌های قرمز برای مرسی، شعارهایی علیه اخوان‌المسلمین سر می‌دادند.

تظاهرات‌کنندگان همچنین پرچم‌های مصر و تصاویر مرسی را در دست داشتند که زیر آنها نوشته شده بود: «حکومت اخوان‌المسلمین روز 30 ژوئن سرنگون می‌شود».

این تظاهرات‌کنندگان به سمت خیابان «احمد عبدالعزیز» و از آنجا به سمت خیابان اتحادیه عرب سپس میدان سفنکس و پس از آن نیز به سمت میدان التحریر حرکت کردند.

در همین راستا تظاهرات‌کنندگان مسیر الازهر و سیده زینب نیز در حرکت به سمت میدان التحریر هستند که در مسیر حرکت آنها، تعدادی از شهروندان در بالکن خانه‌هایشان با بالا بردن تصاویر «جمال عبدالناصر» و سر دادن شعار «ملت سقوط نظام را می‌خواهد» از تظاهرات‌کنندگان استقبال کردند.

درخواست اخراج سفیر آمریکا

شبکه المیادین نیز در خبری اعلام کرد که تظاهرات‌کنندگان در میدان التحریر با سر دادن شعارهایی علیه آمریکا، اخراج «آن پاترسون» سفیر این کشور از قاهره را خواستار شدند.

تظاهرات در مقابل کاخ الاتحادیه

تعدادی از جوانان انقلابی نیز با تجمع در مقابل مسجد النور العباسیه به سمت وزارت دفاع حرکت کردند تا در راهپیمایی که عصر امروز در مقابل کاخ الاتحادیه برگزار می‌شود، شرکت کنند.

تظاهرات‌کنندگان سقوط نظام حاکم و تشکیل دولت ملی را خواستار هستند.

تظاهرات‌کنندگان پرچم‌های مصر را در دست داشته و تاکید کردند که مشارکت آنها در تظاهرات امروز برای ساقط کردن حکومت اخوان‌المسلمین و تحقق اهداف انقلاب است.

یورش به مقر اخوان‌المسلمین در بلطیم

تعدادی از تظاهرات‌کنندگان به مقر حزب آزادی و عدالت در بلطیم یورش برده و تابلوی آن را به پائین کشیده و شکستند.

تظاهرات‌کنندگان همچنین زنجیرها و قفل‌های در ورودی مقر این حزب و تمامی سیستم‌های رایانه‌ای داخل آن را تخریب کرده و گفتند که هدف ما رساندن پیام به اخوان‌المسلمین است.

برگزاری تظاهرات موافقان مرسی

از سوی دیگر هزاران مصری با تجمع در مقابل مسجد رابعه العدویه در شهر النصر واقع در شمال قاهره، تظاهرات میلیونی با شعار «مشروعیت خط قرمزی است» برگزار کردند تا حمایت خود را از مرسی اعلام و بر مشروعیت وی به عنوان رئیس جمهور مصر تاکید کنند.

این در حالی است که وزارت بهداشت مصر اعلام کرد که تعداد زخمی‌های درگیری‌های استان‌های الشرقیه، الدقهلیه، الغربیه و المنوفیه طی دو روز گذشته به 467 نفر رسیده است و سه نفر نیز در این درگیری‌ها کشته شده‌اند.

بر اساس این گزارش 379 زخمی پس از درمان از بیمارستان مرخص شده‌اند در حالی که 88 نفر همچنان در بیمارستان‌ها تحت درمان هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها