امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18074
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۷
تعداد بازدید: 154
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «سن فرانسیسکو بی ویو» (San Francisco Bay View)، زندانیان ایالت واشنگتن در نظر دارند روز 8 ژوئیه سال جاری ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «سن فرانسیسکو بی ویو» (San Francisco Bay View)، زندانیان ایالت واشنگتن در نظر دارند روز 8 ژوئیه سال جاری میلادی با امتناع از کار اعتصاب کنند.

برخی از زندانیان واشنگتن از جمله کسانی که در بازداشتگاه های جوانان هستند نیز وعده داده اند که در این اعتصاب مسالمت آمیز شرکت کنند.

هدف از برگزاری این اعتصاب دو موضوع گزارش شده است؛ 1- این اعتصاب با هدف به تصویر کشیدن حمایت از زندانیانی است که در گوانتانامو در اعتصاب غذا به سر می برند، 2- هدف از این اعتصاب ملحق شدن به زندانیان کالیفرنیا با هدف اعتراض به حبس های انفرادی طولانی مدت و سایر نقض های حقوق بشر در زندان های آمریکا است.

در این خبر آمده است که اعتصاب زندانیان واشنگتن در 8 ژوئیه همزمان با اعتصاب غذا و اعتصاب کاری زندانیان زندان «Pelican Bay» در کالیفرنیا و حداقل 4 زندان دیگر در این ایالت برگزار خواهد شد.‬

‫مطالبات زندانیان ایالت کالیفرنیا شامل پایان بخشیدن به حبس های انفرادی طولانی مدت و روش های گزارش گیری از آنها علیه گروه های تبهکار است؛ زندانیان کالیفرنیا برای آزادی از حبس های انفرادی تحت فشار قرار می گیرند تا سایر زندانیان را به عنوان اعضای باند تبهکاران محکوم کنند تا آنها نیز به حبس های انفرادی فرستاده شوند.

* برخی از زندانیان در کالیفرنیا بیش از 30 سال است که در حبس انفرادی هستند

برخی از زندانیان کالیفرنیا به مدت بیش از 30 سال است که در حبس های انفرادی به سر می برند و هدف از اعتصاب آنها پایان بخشیدن به این شکنجه ها عنوان شده است.

در ادامه این خبر آمده است که اعتصاب زندانیان کالیفرنیا سومین موردی است که در طول سه سال گذشته برگزار خواهد شد. 6 هزار و 600 زندانی در کالیفرنیا در تاریخ 1 ژوئیه سال 2011 میلادی اعتصاب غذای مسالمت آمیز خود را از زندان « Pelican Bay» شروع کردند و این اعتصاب به سایر زندان های کالیفرنیا نیز کشیده شد.‬

‫در همان سال 2011 میلادی باز هم مطالبات این زندانیان تامین نشد و بنابراین، 12 هزار زندانی در کالیفرنیا اعتصاب غذای خود را در سپتامبر و اکتبر 2011 میلادی از سر گرفتند.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که زندانیان گوانتانامو نیز چندین ماه است که در اعتراض به حبس های نامحدود و بدرفتاری با آنها و تفتیش مرتب وسایل شخصی اشان توسط گاردهای زندان و بی حرمتی نگهبانان به نسخه های قرآن آنها، در اعتصاب غذا به سر می برند.

گوانتانامو همان زندانی است که «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا در شعارهای انتخاباتی سال 2008 میلادی خود وعده تعطیل کردن آن را داد اما با گذشت 5 سال این وعده هنوز محقق نشده است و برآوردهای پنتاگون نیز نشان می دهد هزینه سالانه 900 هزار دلاری نگهداری هر زندانی در گوانتانامو، آن را به یکی از گران ترین زندان های جهان تبدیل کرده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها