امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18080
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۷
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گزارش‌های اخیر روزنامه انگلیسی گاردین که از برنامه‌های گسترده جاسوسی آمریکا از شهروندان این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گزارش‌های اخیر روزنامه انگلیسی گاردین که از برنامه‌های گسترده جاسوسی آمریکا از شهروندان این کشور پرده برداشت باعث شده ارتش آمریکا دسترسی به این گزارش‌های افشاگرانه را برای کارکنانش مسدود کند.

علی‌رغم این، روزنامه انگلیسی گاردین در ماه اخیر با پرده برداشتن از برنامه‌های جاسوسی گسترده دولت آمریکا و انگلیس از شهروندانش موج خبری گسترده‌ای در میان رسانه‌ها و مخاطبان آنها به راه انداخته است.

‌  روزنامه آمریکایی هرالد در گفت‌وگو با یک سخنگوی ارتش آمریکا خبر داد سایت روزنامه انگلیسی گاردین برای کارکنان ارتش آمریکا مسدود شده است.

این سخنگوی ارتش در گفت‌وگو با این روزنامه اظهار داشته هدف ارتش از محدود کردن دسترسی کارکنانش به گزارش‌های روزنامه گاردین این بوده که آنها نتوانند اسناد محرمانه منتشر شده را ببینند.

روز گذشته، پنجشنبه روزنامه انگلیسی گاردین مستندات تازه‌ای منتشر کرده که نشان می‌دهند دولت آقای باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا هم در جاسوسی از شهروندان آمریکایی نقش داشته است.

طبق اسناد افشا شده از آژانس امنیت ملی آمریکا، برنامه مرموز نظارت و پایش از شهروندان که اطلاعات میلیون‌ها شهروند آمریکایی را در اختیار دولت این کشور قرار می‌داده پس از حادثه 11 سپتامبر در دولت جورج دبلیو بوش، رئیس جمهور وقت این کشور آغاز شده و باراک اوباما آن را تا اواخر سال 2011 ادامه داده است.

این اسناد سه هفته پس از آن منتشر شدند که روزنامه انگلیسی گاردین برای اولین بار اقدام به انتشار اسناد طبقه‌بندی شده منتسب به آقای «ادوارد اسناودن» کرد.

ادوارد اسنودن، یکی از معاونان فنی سازمان سیا و از پیمانکاران آژانس امنیت ملی آمریکا در روزهای اخیر با افشای اسنادی فوق‌العاده محرمانه، از شنود تلفنی و اینترنتی دولت آمریکا از میلیون‌ها شهروند این کشور پرده برداشته و در صدر اخبار رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفته است.

اطلاعاتی که آقای اسنودن درز داد از برنامه‌های گسترده سازمان امنیت ملی آمریکا در جمع آوری اطلاعات شخصی افراد در فضای مجازی پرده برداشت.

بر اساس اطلاعاتی که وی منتشر کرد، سازمان امنیت ملی آمریکا از شرکت مخابراتی «ورایزن»، یکی از بزرگترین شرکت های مخابراتی آمریکا، خواسته بود تا مکالمات تلفنی و فعالیت‌های اینترنتی شهروندان را در اختیارش بگذارد.

دولت آمریکا این طرح را تایید کرده و آنرا برای افزایش امنیت شهروندان لازم دانسته است. با این حال، فعالان حقوق بشر این برنامه اطلاعاتی دولت آمریکا را در تضاد با آزادی های فردی و حقوق شهروندان این کشور ارزیابی می‌کنند.

آقای اوباما امروز در کنفرانس خبری مشترک با رئیس جمهور سنگال گفته بود نگران اسناد محرمانه‌ای است که اسنودن در اختیار دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها