امروز : پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 27
۱۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18091
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۷
تعداد بازدید: 92
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، طرفداران شیخ احمد الاسیر امروز بعد از نماز جمعه در صیدا ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، طرفداران شیخ احمد الاسیر امروز بعد از نماز جمعه در صیدا تظاهرات کردند.

طرفداران شیخ الاسیر-مفتی سلفی مورد حمایت عربستان و قطر- در حالی که پرچم مخالفان سوری را در دست داشتند علیه حزب الله لبنان شعار سر می‌دادند.

طرفداران الاسیر که قصد حرکت به سمت مسجد بلال بن رباح را داشتند با ایست بازرسی ارتش روبرو شدند و در حالی که تلاش داشتند از این ایست بازرسی عبور کنند، ارتش به مقابله با آنها پرداخت.

ارتش لبنان برای متفرق کردن تجمع کنندگان وادار به شلیک هوایی شد.

این تظاهرات در شرایطی برگزار می‌شود که تعدادی از نیروهای الاسیر در هفته گذشته با تیراندازی به سوی نیروهای ارتش لبنان در شهر صیدا در جنوب این کشور 22 نفر را کشتند.

پس از این حمله نیروهای ارتش به مخفیگاه الاسیر در مسجد بلال بن رباح حمله کرد و آنجا را محاصره کرد.در این میان الاسیر به طرز مشکوکی در حالی که زخمی شده بود از منطقه تحت محاصره، گریخت.

الاسیر مفتی مورد حمایت دستگاه‌های اطلاعاتی عربی است که تلاش می کند در لبنان جنگ طایفه‌ای راه بی اندازد و برای مقاومت اسلامی این کشور مشکل تراشی کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار