امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18092
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۷
تعداد بازدید: 145
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، بازرس کل ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان امروز جمعه به وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، بازرس کل ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان امروز جمعه به وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) تاکید کرد که قرارداد تسلیحاتی 553 میلیون دلاری خود با روسیه جهت تامین یگان ماموریت ویژه افغانستان به بالگرد را تا زمانی که این یگان کاملا تقویت و به شیوه ای صحیح آموزش داده نشده است، اجرایی نکند.

بر اساس این خبر، پنتاگون از مه سال 2011 میلادی تاکنون 33 بالگرد «Mi-17» را از شرکت صادر کننده تسلیحات روسیه به نام «روس آبارون اکسپورت» خریداری کرده و از طرف دیگر نیز قرارداد خرید 30 بالگرد دیگر را برای 17 ژوئیه سال جاری میلادی امضا کرده است.

دادستان کل ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان امور جمعه با انتشار گزارشی هشدار داد که یگان ماموریت ویژه افغانستان فاقد کارمندان واجد شرایط برای استفاده و حفظ این نوع بالگردها است و خرید این بالگردها توسط آمریکا از روسیه باید تا زمان تصحیح شرایط، به حالت تعلیق در بیاید.

در این خبر آمده است که کنگره آمریکا خرید از شرکت «روس آبارون اکسپورت» را در قالب قانون مجوز دفاع ملی سال 2013 ممنوع کرده است اما پنتاگون از بودجه 2012 میلادی خود برای خرید 30 بالگرد جدید در ماه جاری میلادی از روسیه استفاده کرده است.

دادستان کل ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان همچنین توصیه کرده است که قرارداد تسلیحاتی آمریکا به ارزش 218 میلیون دلار برای تامین یگان ماموریت ویژه افغانستان نیز به حالت تعلیق در بیاید.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها