امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18094
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۷
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیش از 20 سناتور آمریکایی از عالی‌ترین مقام اطلاعاتی کشورشان خواسته‌اند اطلاعات مربوط به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیش از 20 سناتور آمریکایی از عالی‌ترین مقام اطلاعاتی کشورشان خواسته‌اند اطلاعات مربوط به گستره برنامه جاسوسی دولت از شهروندان و مدت زمان آن را به اطلاع عموم برسانند.

بنا به گزارش آسوشیتدپرس، بیست و شش سناتور از هر دو حزب آمریکا با امضای نامه‌ای از آقای «جیمز کلاپر» مدیر اطلاعات ملی این کشور که مسئولیت ارائه مشاوره به رئیس جمهور در امور امنیت ملی را به عهده دارد، از وی خواسته‌اند ضمن افشای اطلاعات درباره برنامه جاسوسی دولت، مثالهایی فراهم آورد که نشان می‌دهند جمع‌آوری اطلاعات از سوابق تلفنی شهروندان توانسته اطلاعاتی به دست دهد که جمع‌ آوری آنها به گونه دیگر ممکن نبوده است.

سناتورهای آمریکایی همچنین در این نامه ابراز نگرانی کرده‌اند گردآوری حجم وسیعی از اطلاعات از شهروندان عادی آمریکا به تفاسیری از قانون میهن‌پرستی وابسته بوده است.

در این نامه آمده است این تفاسیر همراه با بیانیه‌های گمراه‌کننده از مقامات آمریکایی باعث شده شهروندان نتوانند ارزیابی درستی از تصمیماتی داشته باشند که دولت می‌گرفته است.

این نامه پس از آن منتشر شده که «ادوارد اسنودن»، یکی از معاونان فنی سازمان سیا و از پیمانکاران آژانس امنیت ملی آمریکا در روزهای اخیر با افشای اسنادی فوق‌العاده محرمانه، از شنود تلفنی و اینترنتی دولت آمریکا از میلیون‌ها شهروند این کشور پرده برداشته و در صدر اخبار رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفته است.

اطلاعاتی که آقای اسنودن درز داد از برنامه‌های گسترده سازمان امنیت ملی آمریکا در جمع آوری اطلاعات شخصی افراد در فضای مجازی پرده برداشت.

بر اساس اطلاعاتی که وی منتشر کرد، سازمان امنیت ملی آمریکا از شرکت مخابراتی «ورایزن»، یکی از بزرگترین شرکت های مخابراتی آمریکا، خواسته بود تا مکالمات تلفنی و فعالیت‌های اینترنتی شهروندان را در اختیارش بگذارد.

دولت آمریکا این طرح را تایید کرده و آنرا برای افزایش امنیت شهروندان لازم دانسته است. با این حال، فعالان حقوق بشر این برنامه اطلاعاتی دولت آمریکا را در تضاد با آزادی های فردی و حقوق شهروندان این کشور ارزیابی می‌کنند.

آقای اوباما روز گذشته در کنفرانس خبری مشترک با رئیس جمهور سنگال گفته بود نگران اسناد محرمانه‌ای است که اسنودن در اختیار دارد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار