امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18096
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۱
تعداد بازدید: 111
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، امروز مصر عرصه اردوکشی خیابانی طرفداران و مخالفان رئیس جمهور این ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، امروز مصر عرصه اردوکشی خیابانی طرفداران و مخالفان رئیس جمهور این کشور بود.

درحالی که طرفداران مرسی با تلاش احزاب اسلامی همچون اخوان المسلمین و حزب النور در مقابل مسجد رابعه العدویه شهر قاهره تجمع کرده بودند بعد از تجمع به سوی محله نصر قاهره تظاهرات کردند.

تظاهرات کنندگان درحالی که پرچم‌های مصر، اخوان المسلمین و پرچم مخصوص سلفی‌ها را در دست داشتند، شعارهایی در حمایت از محمد مرسی سر می‌دادند.

در سوی مقابل مخالفان مرسی که با تلاش «جبهه نجات ملی» در میدان التحریر و مقابل قصر الاتحادیه تظاهرات کرده بودند با سر دادن شعارهایی خواستار برگزاری انتخابات پیش از موعد مقرر شدند.


همچنین این اعتراضات در شهرهای دیگر مصر از جمله اسکندریه، دهلقیه و منصوره نیز برگزار شد که بنابر آخرین گزارش‌ها دستکم دو نفر در درگیری‌های امروز کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

همزمان با این تظاهرات‌ها هزاران نفر از نیروهای امنیتی و ارتش مصر در مناطق مختلف قاهره و شهرهای بزرگ این کشور استقرار یافتند تا امنیت مناطق حساس را تامین کنند.

خبرنگار المیادین نیز در گزارشی اعلام کرد در درگیری بین طرفداران مرسی و مخالفانش 32 نفر زخمی شدند که حال 5 نفر وخیم گزارش شده، همچنین یک نفر نیز در این درگیری‌ها کشته شده است.

قرار است دو روز دیگر نیز مخالفان مرسی همزمان با 30 ژوئن (اولین سالگرد پیروزی مرسی) در انتخابات ریاست جمهوری مصر تظاهرات بزرگ ضد دولتی برگزار کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار