امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18100
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۵
تعداد بازدید: 227
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کارشناسان به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند اردنی‌ها از اعزام نیرو و تجهیزات نظامی توسط آمریکا به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کارشناسان به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند اردنی‌ها از اعزام نیرو و تجهیزات نظامی توسط آمریکا به خاک این کشور نگرانند، حتی اگر بدانند که آمریکا قصد دارد با این کار به این کشور متحدشان کمک کند از خودش در برابر سرایت بحران سوریه محافظت کند.

دولت آمریکا پس از اتمام مانور نظامی مشترک با اردن در 20 ژوئن، به این کشور هواپیماهای جنگی اف ـ 16 و سامانه‌های پاتریوت فرستاده است.

یک مقام دفاعی آمریکا به خبرگزاری فرانسه گفته است که واشنگتن حضور نظامی‌اش در اردن را افزایش داده و تعداد سربازان خود در این کشور را به 1000 نفر رسانده است.

عریب رینتاوی، مدیر مرکز مطالعات سیاسی القدس به خبرگزاری فرانسه گفت: «اردنی‌ها از حضور نیروهای نظامی، تسلیحات و تجهیزات آمریکا در این کشور راحت نیستند.»

وی افزود: «برای اردنی‌ها حضور نظامی آمریکا با توطئه‌ها و دسیسه‌ها علیه همسایه‌های اردن تداعی میشود که بر تصوری که از خود این کشور وجود دارد هم اثر خواهد گذاشت.»

رینتاوی گفت اردن یکی از متحدان کلیدی آمریکا در منطقه است که هنوز باثبات و امن است.

وی ادامه داد: «برای آمریکایی‌ها حفظ این ثبات از اهمیت کلیدی برخوردار است و جزو راهبردهای اصلی این کشور در خاورمیانه است.»

وی تأکید کرد: «اما افکار عمومی موافق آمریکا نیست، حتی اگر آنها بگویند می‌خواهند از این کشور حفاظت کنند.»

اردن بارها ادعا کرده قصد ندارد در امور داخلی سوریه دخالت کند.

علی‌رغم این، هفته گذشته گزارشی از روزنامه آمریکایی لس‌آنجلس تایمز افشا کرد سازمان سیا و نیروهای ویژه آمریکا در پایگاهی در خاک اردن به آموزش معارضان مسلح سوری پرداخته‌اند.

لابین کامهاوی نیز به خبرگزاری فرانسه گفت: «مردم اردن نمی‌خواهند نیروهای آمریکایی را در اینجا ببینند چون هراس دارند که رژیم سوریه ممکن است بخواهد تلافی کند.»

انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها