امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۲۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18110
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۱۶
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه رسمی جمهوری اسلامی مصوبه هیات وزیران درباره شرایط ورود محموله‌های چوب خام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه رسمی جمهوری اسلامی مصوبه هیات وزیران درباره شرایط ورود محموله‌های چوب خام ابلاغ شد.

تصویب‌نامه شرایط ورود محموله‌های چوب خام برای اجرا به وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ شد.

وزیران عضو کارگروه حمایت از تولید به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با رعایت تصویب‌نامه شماره 151247/ت43505هـ مورخ 29/7/1388 تصویب نمودند:

1ـ ورود محموله‌های چوب خام شامل گرده بینه، کاتین و چوبهای گرد با قطر حداقل هشت سانتیمتر با پوست و چیپس چوب با رعایت یکی از روشهای زیر مجاز است:

الف ـ ارایه گواهی بهداشت گیاهی صادره توسط مرجع قرنطینه گیاهی و حفظ نباتات کشور صادرکننده مبنی بر سلامت و عدم آلودگی (عاری بودن از آفات و بیماریها).

ب ـ انجام عملیات ضدعفونی با روش گازدهی در کشور مبدأ و یا در حین حمل (در خن کشتی) با ارایه گواهی بهداشت گیاهی صادره توسط مرجع قرنطینه.

ج ـ انجام عملیات ضدعفونی با روش گازدهی در مبادی ورودی کشور و ارائه گواهی ضدعفونی با تأیید سازمان حفظ نباتات.

2ـ ایجاد تأسیسات قرنطینه‌ای مورد تأیید سازمان حفظ نباتات توسط بخش خصوصی در مبادی ورودی شمال کشور برای کنترل و بازرسی محموله‌های چوب وارداتی مجاز است و سازمان یاد شده می‌تواند در بررسی قرنطینه‌ای از تأسیسات یادشده استفاده نماید.

این تصویب‌نامه در تاریخ 1/4/1392 به تأیید ریاست جمهوری رسیده است.

معاون اول رئیس‎جمهور ـ محمدرضا رحیمی
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار