امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18112
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۱۶
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ محمد حسن طریقت منفرد با اعلام این خبر گفت: طبق آمار حدود 24 هزار پزشک عمومی در استان تهران و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ محمد حسن طریقت منفرد با اعلام این خبر گفت: طبق آمار حدود 24 هزار پزشک عمومی در استان تهران و حدود 22 هزار پزشک عمومی در شهر تهران وجود دارند که اگر هر پزشک حدود 2 هزار نفر را تحت پوشش بگیرد برای اجرای برنامه پزشک خانواده در تهران به 5 تا 7 هزار پزشک عمومی نیازمندیم.

وی افزود: هر پزشک می تواند پس از ثبت نام در سامانه و بررسی مدارکش و دریافت Account (یوزر و پسورد) برای ورود به سیستم، به ویزیت پایۀ بیماران بپردازد و به صورت آنلاین حق ویزیت خود را از ستاد اجرایی برنامه کشوری پزشک خانواده دریافت کند.

وی ادامه داد: هر فردی می تواند پزشک خانواده خود را انتخاب کند و هر پزشک نیز تا سقف  2هزار نفر را تحت پوشش قرار دهد.

به گفته وزیر بهداشت برای اجرای برنامه پزشک خانواده در کشور 4 الزام وجود داشت که عبارتند از: 1- تدوین روش که مهمترین بعد آن مبتنی بر سرانه بودن عملکرد پزشکان است 2- وجود راهنماهای بالینی که بخش اعظم آن تدوین شده است 3- منابع مالی لازم که تامین شده است 4- آمادگی بستر اجرایی آن در مناطق مختلف کشور.

وی توضیح داد: به جز الزام آخر که در برخی از مناطق کشور هنوز آماده نیست مابقی الزام ها در تهران آماده شده است.

وی افزود: با توجه به وجود زیرساختها و امکاناتی که در تهران وجود دارد مشکلی بابت اجرای برنامه در این شهر نداریم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها