امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18145
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، یکی از بزرگترین طرح‌های مهر ماندگار استان که منافع آبی سه استان زنجان، همدان و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، یکی از بزرگترین طرح‌های مهر ماندگار استان که منافع آبی سه استان زنجان، همدان و کردستان را تامین می‌کند، صبح امروز با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.

تامین آب شرب استان‌های کردستان همدان و زنجان در دو بخش شرب و کشاورزی از منافع این سد بهره‌مند خواهند شد.

افزایش سطح زیر کشت و تولیدات کشاورزی، اشتغالزایی و پیشگیری از مهاجرت‌های بی رویه و افزایش متوسط درآمد کشاورزان، توسعه صنایع وابسته به کشاورزی، ایجاد شرایط توسعه و رشد بخش‌های مختلف اقتصادی در راستای محرومیت‌زدایی و تامین آب شرب همدان و قروه از اهداف احداث سد تالوار است.

سد تالوار در راستای دستیابی به اهداف توسعه اقتصاد ملی و با هدف استفاده بهینه از منابع آب و خاک احداث شده است.

سد تالوار از نوع سد خاکی سنگ ریزه‌ای با هسته رسی است که طول تاج آن 529 متر، ارتفاع سد از پی 88 متر و حجم آب تنظیمی آن 215 میلیون مترمکعب است.

سد تالوار آب مورد نیاز 7 هزار و 500 هکتار از اراضی دشت خور خوره در شهرستان بیجار استان کردستان، 24 هزار و 500 هکتار از اراضی دشت گرماب و بزینه رود در شهرستان قیدار استان زنجان و آب شرب شهرستان همدان را به میزان 89 میلیون متر مکعب در سال، تامین و تنظیم می‌کند.

گفتنی است، مطالعه اجرای طرح سد تالوار از سال 1370 مورد تصویب قرار گرفت و در شهریور ماه سال 1375 عملیات اجرایی و ساخت آن آغاز شد.
انتهای پیام/2308/س30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها