امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18161
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۶
تعداد بازدید: 177
به گزارش فارس به نقل از بیزنس‌اینسایدر، کارشناسان در کشور کره جنوبی تحقیقی را با عنوان "چه کسی خانواده اصلی شما است؟" انجام داده‌اند و با پرسیدن این ...

به گزارش فارس به نقل از بیزنس‌اینسایدر، کارشناسان در کشور کره جنوبی تحقیقی را با عنوان "چه کسی خانواده اصلی شما است؟" انجام داده‌اند و با پرسیدن این سوال از دانشجویان، از آن‌ها خواسته‌اند تا به درستی پاسخ دهند که در طول شبانه‌روز چند ساعت برای گوشی هوشمند خود وقت می‌گذارند و در مقابل چند ساعت را به بودن در کنار اعضای خانواده اختصاص می‌دهند.
 
کشور کره جنوبی از نظر توسعه و به کارگیری فناوری‌های پیشرفته شهرت جهانی دارد و سرعت بالای خطوط اینترنتی آن به همراه گوشی‌های هوشمند پیشرفته‌ای که شرکت سامسونگ عرضه می‌کند، امکان بهره‌مندی از این فناوری‌ها را برای ساکنان آن آسان کرده است.

اما این طور که کارشناسان می‌گویند، این روند موجب شده است تا مردم کره نسبت به محصولات دیجیتالی اعتیاد پیدا کنند؛ به نوعی که حتی در برخی مواقع نشانه‌های این اعتیاد در کودکانی که هنوز به مدرسه نرفته‌اند هم دیده می‌شود.

این کشور هم‌اکنون اینترنت را به یکی از عوامل اصلی توسعه و پیشرفته خود تبدیل کرده است و شهر سئول به عنوان پایتخت آن به عنوان "اینترنتی‌ترین شهر جهان" شناخته می‌شود.

طبق آخرین آمارهای موجود، 70 درصد از 50 میلیون نفری که ساکن کره جنوبی هستند گوشی هوشمند دارند و به گفته مرکز تحقیقاتی eMarket این رقم بالاترین ضریب نفوذ گوشی هوشمند در جهان را نشان می‌دهد.

اما همراه با این رشد فناورانه، نگرانی والدین از اعتیاد فرزندان به نسل جدید سیستم‌های الکترونیکی بسیار افزیاش یافته است که البته باید گفت همزمان با نگرانی والدین کره‌ای، این مسئله در دیگر کشورهای توسعه یافته هم دیده می‌شود.

مسئله اعتیاد کره‌ای‌ها به فناوری‌های دیجیتالی به قدری افزایش یافته که دولت کشور برای مقابله با آن دست به اقدامات ضربتی زده است. وزیر علوم کره جنوبی در همین راستا توضیح داد: «ما به یک اقدام اضطراری نیازمندیم تا بتوانیم جلوی خطرات ناشی از ابتلا به اعتیاد آنلاین را بگیریم. به خصوص در حوزه دستگاه‌های الکترونیکی هوشمند این اعتیاد به طور گسترده بین مردم مشاهده می‌شود».
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها