امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18169
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مجید ابوالفتحی صبح امروز در همایش هم‌اندیشی فعالان و سرمایه‌گذاران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که در محل هتل همای ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مجید ابوالفتحی صبح امروز در همایش هم‌اندیشی فعالان و سرمایه‌گذاران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که در محل هتل همای تهران در حال برگزاری است اظهار داشت: کارشناسی مطرح کرده است که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نمی‌تواند امور حاکمیتی را به بخش خصوصی واگذار کند، ممنون از تذکرتان، سازمان، این کار را نخواهد کرد، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به دنبال اجرای بند الف ماده 24 قانون مدیریت خدمات کشوری است.

وی ادامه داد: این ماده قانونی دستگاه‌های اجرایی را مکلف می‌کند خدمات قابل واگذاری را احصا کنند و بر اساس قانون آن را واگذار کنند، خدمات قابل واگذاری در کمیته‌های تخصصی سه معاونت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری احصا شده است و امروز صدور موافقت اصولی تأسیسات گردشگری به تشکل‌های صنفی واگذار می‌شود.

معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تصریح کرد: با این واگذاری تشکل‌ها نمی‌توانند هر طور که می‌خواهند کار کنند بلکه همان موارد و مستنداتی که تا به امروز سازمان برای صدور موافقت اصولی می‌گرفت از این پس تشکل‌های صنفی آن را دریافت می‌کند.

ابوالفتحی با طرح این پرسش که چرا این واگذاری‌ها دیر انجام شده است افزود: ما کار کارشناسی، مطالعه و بررسی انجام دادیم و پس از آن اعلام کردیم در حال حاضر زیر تیغ هستیم اگر قبل از اینها می‌خواستیم اقداممان را اعلام کنیم وضعمان خیلی بدتر از اینها بود.

ابوالفتحی درباره آمار و اطلاعات معاونت سرمایه‌گذاری در دو دولت گذشته نیز اظهار داشت: یکهزار و 168 منطقه نمونه گردشگری داریم که 191 مورد آن مطالعه جامع انجام شده است و یکهزار و صد روستای هدف گردشگری شناسایی شده و برای 153 روستا مطالعه صورت پذیرفته است.

وی ادامه داد: 3 هزار مجتمع بین‌راهی احداث شده و 265 میلیارد تومان اعتبارات زیرساختی و 36 میلیارد تومان کمکهای فنی به بخش خصوصی صرف شده است. معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری 7.5 میلیارد تومان برای انجام مطالعات اردوگاه‌ها و اقامتگاه‌ها، 10 میلیارد تومان برای ساماندهی سواحل دریای خزر، 31 میلیارد تومان برای احداث سرویس‌های بهداشتی، 2 هزار و صد میلیارد تومان برای 2 هزار و 425 پروژه گردشگری تسهیلات ارائه شده است.

ابوالفتحی در ادامه گفت: 64 میلیارد تومان یارانه بهره‌برداری پرداخت شده است، 12 میلیارد تومان برای تجهیز مدارس صرف شده و رقم 125 میلیارد تومان برای مطالعات مکان‌سنجی مناطق نمونه گردشگری هزینه شده است.

وی اضافه کرد: 3 میلیارد تومان نیز به روستاهای هدف گردشگری کمک شده، 13 میلیارد تومان برای مطالعات طرحهای جامع گردشگری هزینه شده و 250 میلیارد تومان تخصیص اعتبارات تملک دارایی استانها بوده است.

معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تصریح کرد: در مجموع رقم 2894.5 میلیارد تومان صرف پروژه‌های سرمایه‌گذاری شده است و به واسطه این سرمایه‌گذاری‌ها 4 هزار شغل ایجاد شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار