امروز : دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ - 2017 January 22
۰۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18182
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۹
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، مذاکره پاکستان با هیئت اعزامی صندوق بین‌المللی پول که از روز گذشته در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، مذاکره پاکستان با هیئت اعزامی صندوق بین‌المللی پول که از روز گذشته در اسلام‌آباد آغاز شده بود بی‌نتیجه پایان یافت.

قرار بود این مذاکرات تا 3 روز آینده ادامه داشته باشد اما شرایط سخت صندوق بین‌المللی پول برای اعطای وام به پاکستان سبب شد نمایندگان دولت به وضوح اعلام کنند که حاضر نیستند چنین شرایطی را بپذیرند و اگر مجبور شوند از دریافت وام صرف‌نظر خواهند کرد.

دولت جدید پاکستان قرار بود 3 تا 5 میلیارد دلار وام از صندوق بین المللی پول دریافت کند اما به نظر می‌رسد این موضوع منتفی شده است و بودجه کشور از راه دیگری تأمین می‌شود.

این در حالی است که پاکستان هنوز چاره‌ای برای بازپرداخت وام‌های قبلی خود نیندیشیده و بیشتر کارشناسان معتقدند که این کشور در این شرایط قادر به وام گرفتن دوباره نیست.

اعضای تیم مذاکره کننده صندوق بین‌المللی پول شرایطی را در نظر گرفته‌اند که دولت نتواند به میل خود وام دریافتی را مصرف کند بلکه با نظارت آنان تمام وجوه دریافتی برای بهبود وضعیت اقتصادی پاکستان به کار برده شود.  

نمایندگان پاکستان معتقدند که از طریق دریافت مالیات می‌توان بودجه مورد نیاز کشور را تأمین کرد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار