امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18183
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۹
تعداد بازدید: 193
به‌ گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «تالای‌بیک کولمندیف» رئیس موسسه «قرقیزفیلم» روز سه‌شنبه با «علی کبریایی‌زاده» رایزن فرهنگی ایران ...

به‌ گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «تالای‌بیک کولمندیف» رئیس موسسه «قرقیزفیلم» روز سه‌شنبه با «علی کبریایی‌زاده» رایزن فرهنگی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که در محل رایزنی فرهنگی کشورمان برگزار شد، کولمندیف با توجه به‌ مشترکات فرهنگی میان دو کشور، گفت: فیلم‌های ایرانی به‌دلایل متعدد برای مردم قرقیزستان مفید است و از آن استقبال می‌شود که مهمترین دلیل آن فقدان صحنه‌های خشونت‌آمیز و همچنین غیر‌اخلاقی است.

وی این موضوع را برای جامعه کشورش مهم خواند و تصریح کرد: بسیاری از پدران و مادران قرقیزستان ترجیح می‌دهند به جای فیلم‌های چینی، آمریکایی و حتی قزاقی و یا تولیدات ترکیه فرزندان آن‌ها به‌تماشای فیلم‌های ایرانی بنشینند.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی از کشورهای اروپایی فیلم‌های را در سینماهای قرقیزستان به‌نمایش می‌گذارند که برای نظام خانوادگی در کشور ما آسیب در پی دارد.

رئیس موسسه «قرقیزفیلم» همچنین یاد‌آور شد که فیلم‌های ایرانی نه‌تنها به‌دلیل آنچه ذکر شد بلکه بنابر داشتن تکنیک‌های بالای سینمایی و جلوه‌های ویژه زیبای، مورد استقبال حتی سینماگران قرقیزستان قرار گرفته‌اند.

در این دیدار کبریایی‌زاده نیز با اشاره به‌اهمیت این موضوع، گفت که جریان تولید فیلم می‌بایست معطوف به‌حفظ سنت‌های خانوادگی و ارزش‌های یک جامعه باشد، چیزی بر آن بیفزاید.

وی افزود: دقیقاً فیلم‌های ایرانی با درک این موضوع اساسی تولید می‌شوند و فیلم‌نامه‌نویس به‌این اصل ضروری همواره توجه دارد.

رایزن فرهنگی کشورمان خاطرنشان کرد: سینمای ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با درک و به‌کارگیری پیام انقلاب اسلامی به‌پیشرفت‌های خوبی نائل آمده و تقریباً در بیشتر فستیوال‌ها و جشنواره‌های بین‌المللی برنده جایزه بوده است.

کبریایی‌زاده اضافه کرد: مردم ایران علاقه دارند از آداب، رسوم و حتی جغرافیای طبیعی و جاذبه‌های گردشکری قرقیزستان آگاهی داشته باشند. لذا چنانچه مستند درخوری از سوی «قرقیز‌فیلم» معرفی شود، ما تلاش خواهیم کرد تا زمینه پخش آن را در تلویزیون جمهوری  اسلامی ایران فراهم کنیم.

در این دیدار دو طرف پیشنهاداتی در جهت توسعه همکاری‌ها در این بخش را مطرح و بررسی جزئیات آن را به‌نشست‌های بعدی واگذار کردند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها