امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18191
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۰
تعداد بازدید: 79
«جمال البطیخ» رئیس فراکسیون ملی البیضا عراق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بغداد، آمریکا را بزرگترین عامل در جنگ افروزی علیه عراق خواند و گفت: آمریکا ...

«جمال البطیخ» رئیس فراکسیون ملی البیضا عراق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بغداد، آمریکا را بزرگترین عامل در جنگ افروزی علیه عراق خواند و گفت: آمریکا ماشین جنگی‌اش را در راستای تخریب تاسیسات زیر بنایی به کار گرفت و با منهدم ساختن تاسیسات حیاتی کشورمان، مرتکب جنایات بحرانزای فراوانی شده است.

وی با اشاره به استفاده نیروهای عراقی از اورانیوم ضعیف شده و کشتار ددمنشانه ملت عراق در طی دوران اشغال این کشور، سیاست‌های واشنگتن در قبال کشورش را خبیث توصیف کرد و تاکید کرد که ملت عراق کماکان از سیاست‌های آمریکا رنج می‌برد.

البطیخ با یادآوری جنایت‌های نیروهای عراقی علیه ملت عراق، اتحادیه وکلای عراقی را به ایفای نقش ملی خود در تشکیل کمیته‌های حقوقی و شکایت از آمریکا نزد دادگاه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی فرا خواند و افزود: فعالیت‌های ما در این سطح متوقف نخواهد شد؛ بلکه برخی از کشورهای منطقه‌‌ای که از شرایط عراق بویژه از بند هفتم سازمان ملل علیه بغداد سوء استفاده کردند و در امور داخلی کشورمان دخالت کردند، را نیز به پای میز محاکمه خواهیم کشاند.

وی با اشاره به حمایت برخی از کشورهای منطقه‌ای از محافل تروریستی جهت ریختن خون ملت عراق، تاکید کرد که در رأس این کشورهای منطقه‌ای قطر قرار دارد.

رئیس فراکسیون ملی البیضاء در پارلمان بغداد با اشاره به خروج کشورش از بند هفتم سازمان ملل، گفت: عراق امروزه آزاد شده و سیادت و حاکمیت کامل خود را دوباره به دست گرفته است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها