امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18208
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۶
تعداد بازدید: 119
«محمد ضرغام» مدیر آموزش سازمان دارالقرآن الکریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه ...

«محمد ضرغام» مدیر آموزش سازمان دارالقرآن الکریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه قرآن کتاب هدایت است، گفت: قرآن کتاب جامع نیازهای بشری است که برای سعادت انسان در زمینه‌های مختلف مورد نیاز است، بنابراین ما باید قرآن را مبنای تمام فعالیت‌های خود قرار دهیم.

رئیس جمهور جدید به نخبگان قرآنی توجه کند

وی اهتمام رئیس جمهوری بر تعمیق آموزش‌های قرآنی در سطح جامعه را یکی از مهم‌ترین راهکارهای انس مردم با قرآن دانست و ادامه داد: قرآن باید دغدغه اصلی رئیس جمهور قرار گیرد؛ چرا که هر چه افراد تاثیرگذار در جامعه با آموزه‌های قرآنی بیشتر انس گرفته و به آن عمل کنند، به طور حتم  استعانت از قرآن در عملکرد سایر مردم نیز متجلی می‌شود.

ضرغام با اشاره به اهمیت بها دادن به نخبگان قرآنی ادامه داد: همانطور که مسئولان به فعالان اقشار مختلف از جمله ورزشکاران اهمیت می‌دهند باید به نخبگان قرآنی نیز توجه کنند و در جامعه معرفی شوند تا با ایجاد انگیزه، تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند.

شرایط برای عملکرد بهتر دولت یازدهم جهت تربیت حافظ قرآن مهیاست

این حافظ کل قرآن کریم با بیان اینکه تشکیل جلسات هم‌اندیشی با حضور نخبگان قرآنی کشور علاوه بر تعامل بیشتر جامعه قرآنی و تاثیرگذاری بر جامعه باعث نهادینه‌شدن فرهنگ قرآنی در کشور می‌شود، اظهار داشت: دو سال از اجرای طرح تربیت حافظان قرآن کریم می‌گذرد و فعالیت‌های کارآمدی صورت گرفته است که دولت جدید می‌تواند با توجه بیشتر به این امر در راستای تحقق 10 میلیون حافظ قرآن کریم بهتر از گذشته عمل کند.

بودجه نیم‌درصدی قرآن نقطه درخشان دولت دهم

وی با بیان اینکه بودجه نیم‌درصدی که در دولت دهم به فعالیت‌های قرآنی اختصاص یافت منشا بسیاری از خدمات قرآنی در کشور شد، تصریح کرد: سال گذشته با اختصاص ‌درصدی از بودجه دستگاه‌های دولتی به فعالیت‌های قرآنی، سازمان دارالقرآن توانست در توانمندسازی افراد در زمینه قرائت و صحیح‌خوانی قرآن و همچنین حفظ جزء 30 قرآن کریم گامی بلند در راستای توجه بیشتر به کلام‌الله مجید بردارد.

وی با اشاره به اهمیت توجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص انس بیشتر با قرآن خاطرنشان کرد: دولت باید برای تربیت 10 میلیون حافظ قرآن زمینه‌سازی کند، چرا که به کارگیری مضامین قرآنی سبب رشد و بالندگی جامعه می‌شود.
انتهای پیام/م.خ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار