امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18213
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۶
تعداد بازدید: 80
«سیدمهدی سیف» کارشناس امور قرائت و کتابت قرآن کریم در گفت‌‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: برای ...

«سیدمهدی سیف» کارشناس امور قرائت و کتابت قرآن کریم در گفت‌‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: برای سازماندهی فعالیت‌های قرآنی در جامعه باید به سه حوزه «آموزش و انس عمومی جامعه با قرآن»، «فعالیت‌های تبلیغی قرآن» و همچنین «آموزش‌های تخصصی قرآن کریم» توجه ویژه شود.

وی وزارت علوم، وزارت ارشاد، وزارت آموزش و پرورش، سازمان اوقاف، سازمان دارالقرآن و همچنین صداوسیما را از مهم‌ترین نهادهای تاثیرگذار بر ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه دانست و افزود: اگر متولیان این ارگان‌ها افرادی متخصص و دلسوز برای اجرای امور قرآنی باشند، به طور حتم شاهد تحقق جامعه‌ای پویا در فعالیت‌های قرآنی خواهیم بود.

سیف با اشاره به اینکه بسیاری از مسئولان قرآنی کشور تخصص و دانش فعالیت‌های قرانی را ندارند، تصریح کرد: برای داشتن جامعه‌ای قرآنی باید افرادی که فعالیت قرآنی را درک کرده و تخصص کافی دارند در حوزه‌های کلیدی فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه مسئولان باید امور قرآنی را به افراد کارآمد واقعی واگذار کنند نه افراد شعاری، ادامه داد: اگر افراد توانایی اداره امور قرآنی را ندارند، باید این فعالیت‎ها را به افرادی که تخصص و سررشته‌ای در امور قرآنی دارند، واگذار کنند چرا که ارائه ارقام و اعداد مبالغه‌آمیز برای جامعه قرآنی هیچ سودی ندارد.

این کارشناس امور قرائت در پایان خاطرنشان کرد: در گذشته نیز امکان اجرای امور قرآنی به نحو احسن وجود داشت، اما به دلیل اینکه برخی در عین متعهد و متدین بودن احساس نیازی برای انجام کارها برای قرآن نمی‌کردند یا تخصصی در این امور نداشتند، هنوز با فعالیت‌های قرآنی مطلوب فاصله داریم که تحقق این امر نیازمند توجه بیشتر مسئولان به امور قرآنی است.

انتهای پیام/م.خ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها