امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18216
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۷
تعداد بازدید: 148
«اصغر امیرنیا» مدیر کل هنرهای تجسمی و مشاور عالی معاون امور هنری وزارت ارشاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس اظهار داشت: هنوز معلوم نشده که اعزام ...

«اصغر امیرنیا» مدیر کل هنرهای تجسمی و مشاور عالی معاون امور هنری وزارت ارشاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس اظهار داشت: هنوز معلوم نشده که اعزام ما صورت می‌گیرد یا خیر، من قرار بوده تا همراه این دوستان به فرانسه بروم تا از آتلیه‌هایمان در شهرک سیته بازدید به عمل آوریم و موارد مربوط به ماه رمضان را بررسی کنیم.

وی ادامه داد: ما در شهرک سیته 4 آتلیه داریم که هر ساله هنرمندانی را اعزام می‌کنیم تا دوره‌هایی را ببینند.

مشاور عالی معاون امور هنری وزارت ارشاد بابیان اینکه دو منظور راهی فرانسه می‌شوم، گفت: من اگر می‌روم دو منظوره است به خاطر اینکه مشاور عالی معاون امور هنری هستم و هم مدیرکل تجسمی هستم بنابراین هم در سیته به بررسی موارد لازم می‌پردازم و هم در آوینیون شرکت خواهم کرد.

امیرنیا تصریح کرد: من به هر حال به عنوان مدیری هستم که در همه عرصه‌ها کار کردم به اعتقاد بنده مدیران با حضور در این جشنواره‌ها، نحوه برگزاری و آشنایی با گروه‌های هنری می‌توانند به شناختی دست یابند که به نفع فرهنگ کشور است. به هر حال در هر جشنواره و دو سالانه‌ای که شرکت می‌کنیم می‌‌تواند مفید فایده در تصمیم‌گیری‌های ما برای دعوت از گروه‌ها به ایران، بحث آموزش، اجراها و ... باشد.

مشاور عالی معاون امور هنری و نماینده وی در سفر به جشنواره آوینیون اظهار داشت: با توجه به زمان کوتاهی که در نظر گرفتیم باید چندین برنامه تئاتری را ببینیم و براساس آن اگر خداوند توفیق حضور ما را در آنجا بدهد، نحوه حضور گروه‌های خارجی را مشاهده کنیم و بررسی کنیم که گروه‌های ایرانی چگونه می‌توانند در آنجا حضور پیدا کنند.

وی در پایان تاکید کرد: در این سفر به غیر از من که مدیریت فرهنگی خوانده‌ام الباقی اعم از اسماعیل عالی‌زاد دبیر جشنواره تئاتر فجر، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، مهدی شفیعی معاون اداری، مالی مرکز هنرهای نمایشی و منصور براهیمی همه تئاتری هستند که می‌توانند از آنجا در امور مربوطه استفاده کنند.

به گزارش فارس در سکوت خبری گروهی متشکل از اسماعیل عالی‌زاد دبیر سی‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، قادر آشنا رئیس مرکز هنرهای نمایشی، مهدی شفیعی معاون مالی مرکز هنرهای نمایشی، علی‌اکبر طرخان مدیر امور بین‌الملل مرکز هنرهای نمایشی،‌ داور برقی نمینی تشریفات بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر فجر، منصور براهیمی مترجم و نویسنده و اصغر امیرنیا مشاور‌عالی معاونت هنری و رئیس شورای اعزام مرکز هنرهای نمایشی نیز به عنوان نماینده معاون امور هنری راهی شصت‌و‌هفتمین جشنواره تئاتر آوینیون فرانسه هستند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها