امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18218
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۷
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دانلد جی سابول نویسنده این مجموعه کتاب پرفروش ماجراجویانه و پلیسی است و صنعت سینما سال‌هاست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دانلد جی سابول نویسنده این مجموعه کتاب پرفروش ماجراجویانه و پلیسی است و صنعت سینما سال‌هاست که قصد تولید نسخه سینمایی آن را دارد.

دانلد جی سابول مجموعه کتاب پرخواننده و موفق اکشن و پررمزورازخود را در فاصله سال‌های 1963 تا 2012 نوشت و در مجموع  بیست و هشت جلد آن منتشر شد.

این نویسنده قصد داشت تعداد بیشتری از جلدهای کتاب «دایرة المعارف براون» را نوشته و منتشر کند. ولی مرگ او در سال گذشته میلادی نقطه پایانی بر کار این مجموعه کتاب شد.

هر یک از جلدهای کتاب «دایرة‌المعارف براون» درباره ده مسئله پر رمز و راز متفاوت  و مختلف است که خوانندگان این مجموعه کتاب باید خودشان تلاش کنند تا آن‌ها را کشف و حل کنند.

به نوشته سایت سینمایی موویز،جواب هر معما و رمز و رازی در دل قصه این کتاب‌‌ها قرار دارد و خوانندگان آن‌ها با مطالعه دقیق متن کتاب‌ها، می‌توانند این پرسش‌ها را پیدا کنند.

خط اصلی قصه کتاب‌ها درباره جوانی به نام لوری براون است که به دایرة المعارف معروف شده است. وی پسر یک افسر پلیس است که یک دفتر امور کارگاهی هم دارد. این دفتر در گاراژ خانوادگی آن‌ها قرار دارد. لوری براون دستیاری به نام سالی کمیبل دارد که به نوعی محافظ او نیز هست.

هنوز مشخص نیست در قدم اول کدام جلد کتاب «دایرة المعارف براون» تبدیل به فیلم‌سینمایی ‌می‌شود. کمپانی برادران وارنر هم‌اکنون در جست و جوی فیلم‌نامه نویس مناسبی است تا کار نگارش فیلم نامه را به دست او بسپارد. زمان شروع فیلم‌برداری هم هنوز معلوم نیست.

این اولین بار نیست که دو صنعت سینما و تلویزیون تلاش می‌کنند این قصه پر خواننده را تبدیل به یک کار تصویری کنند. اوایل سال دو هزار رابرت لوکتیک قرار بود آن را به صورت یک فیلم در آورد. کمی بعد ریدلی اسکات هم از علاقه‌اش برای کارگردانی نسخه سینمایی این قصه صحبت کرد.

کمپانی برادران وارنر در دهه هشتاد میلادی هم یک بار تصمیم گرفت آن را به صورت یک مجموعه تلویزیونی در آورد. حتی چوی چیپس و گلدی هاون هم برای بازی در این مجموعه انتخاب شدند.

کمپانی برادران وارنر اعلام کرده علاقمند است کارگردانی نسخه سینمایی« دایرة المعارف براون» را(که تبدیل به یک مجموعه فیلم سینمایی خواهد شد) به دست ریدلی اسکات بسپارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها