امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18233
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۷
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ایران حدود 600 بار توسط عراق، مورد حمله شیمیایی قرار گرفت که 582 نوبت آن را در کتاب «جنایت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ایران حدود 600 بار توسط عراق، مورد حمله شیمیایی قرار گرفت که 582 نوبت آن را در کتاب «جنایت جنگی: حملات شیمیایی عراق در جنگ با ایران» تبیین شده است و به دلیل محدود بودن اسناد درباره 18 نوبت به دلیل کمبود منابع مطلبی نیامده است.

محمدباقر نیکخواه بهرامی فرمانده قرارگاه پدافند شیمیایی بر لزوم تاثیرگذاری بر افکار عمومی درباره جنایات شیمیایی عراق در جنگ‌تحمیلی، تاکید کرد و گفت: برخی از استادان رشته‌های شیمی و حقوق، خواهان معرفی کتاب «جنایات جنگی» به دانشجویان خود هستند که امیدواریم با حمایت متولیان، این امر محقق شود.

وی با اشاره به نامگذاری هشتم تیر به نام «روز مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی» گفت: ما در طول هشت سال دفاع‌مقدس، در سه حوزه با ارتش حزب بعث درگیر بودیم. اولین حوزه، جنگ متعارف بود که در میدان رزم رخ می‌داد، دومین حوزه نیز جنگ شهری بود که در عرف، حمله به مناطق غیرنظامی، ممنوع است.

وی «جنگ شیمیایی» را سومین حوزه جنگ عراق علیه ایران خواند و افزود: ایران حدود 600 بار توسط عراق، مورد حمله شیمیایی قرار گرفت که 582 نوبت آن را در کتاب «جنایت جنگی: حملات شیمیایی عراق در جنگ با ایران» تبیین کرده‌ام. البته به دلیل محدود بودن اسناد درباره 18 نوبت باقی مانده، از تشریح آن‌ها در کتاب گذشتم.

فرمانده قرارگاه پدافند شیمیایی در دوران دفاع‌مقدس تصریح کرد: بیش از 10هزار شهید و 100هزار مصدوم شیمیایی از دوران جنگ‌تحمیلی برجای مانده که ترجمه آثاری همچون «جنایت جنگی: حملات شیمیایی عراق در جنگ با ایران» و ورود آن‌ها به مجامع بین‌المللی، در اثبات حقانیت ایران در جنگ‌تحمیلی موثر خواهد بود.

محمدباقر نیکخواه بهرامی خاطرنشان کرد: افکار عمومی جهان، بر اساس اطلاعاتی که در دسترس‌شان قرار می گیرد، درباره وقایع مختلف، قضاوت می‌کنند و این در حالی است که بسیاری از مردم، خبر ندارند که 450 شرکت خارجی در تجهیز عراق به سلاح‌های شیمیایی نقش داشته‌اند. افکار عمومی به دنبال حقیقت و ذات انسان، در پی عدالت است. اطلاع‌رسانی مناسب درباره جنگ شیمیایی عراق علیه ایران، به نفع ما خواهد بود.

وی بر لزوم توزیع و تدریس این گونه کتاب‌ها در دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: برخی از استادان رشته‌های شیمی و حقوق، خواهان معرفی کتاب «جنایت جنگی» به دانشجویان خود هستند که امیدواریم با حمایت متولیان، این امر محقق شود.

کتاب «جنایت جنگی: حملات شیمیایی عراق در جنگ با ایران» به همت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع‌مقدس به چاپ رسیده است. 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها