امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۸:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18235
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 91
رضا روستاآزاد رئیس دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با تشریح روند تخصیص طرح‌های ...

رضا روستاآزاد رئیس دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با تشریح روند تخصیص طرح‌های کلان ملی گفت: طرح‌های کلان ملی بر اساس ظرفیت دانشگاه‌ها و توانمندی آنها در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌گیرد به این صورت که یک مجری محور طرح‌ها را در اختیار گرفته و آنها را در قالب پایان‌نامه‌های محصولات تکمیلی تقسیم‌بندی می‌کند و می‌تواند با دانشگاه‌های همکار نیز مشارکت داشته باشد.

روستاآزاد گفت: پژوهش‌هایی که در پرتو طرح ملی طرح می‌شود هم هدف‌دار است و هم موانع تجهیزاتی که در مسیر طرح‌ها پیش بیاید را حل می‌کند.

به گفته روستاآزاد طرح‌های کلان ملی تصویب شده در شورای عتف صرفا علم برای علم نیست و به صورت هدف‌دار برای حل مشکلات کاربردی کشور تصویب می‌شوند.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به طرح‌های کلان ملی این دانشگاه عنوان کرد: دانشگاه صنعتی شریف مجری 5 طرح ملی است و در 6 طرح نیز به عنوان همکار اجرایی فعال است.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم در این طرح‌هایی که شورای عتف به دانشگاه صنعتی شریف اختصاص داده است، پیشرفت خوبی داشته باشیم تا به حل مشکلات کشور نیز کمک کنیم.

روستاآزاد اضافه کرد: در حال حاضر ردیف بودجه مشخصی نیز برای طرح‌های کلان ملی اختصاص داده شده است که این مسئله اهمیت این طرح‌ها را نشان می‌دهد.

وی گفت: در دانشگاه صنعتی شریف طرح موتورهای توربین گازی، طرح رمز ملی، موتورهایی که در ایجاد توان‌های بالا برای پیش رانش موشک‌ها موثر هستند و طرح‌های دیگری در حال اجراست.

رئیس دانشگاه شریف خاطرنشان کرد: اجرای طرح‌های کلان ملی به صورت دانشگاهی می‌تواند با بهره‌گیری از توان علمی دانشگاه‌ها و صنایع در کنار یکدیگر سبب رفع مشکلات کاربردی کشور شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها