امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 26
۰۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18239
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 142
محمدحسن نامی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: امسال به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد شد که ...

محمدحسن نامی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: امسال به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد شد که تمام درآمد اپراتورهای تلفن ثابت و تلفن همراه، مستقیم در زیرساخت‌های ارتباطی و فناوری هزینه و سرمایه‌گذاری شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: تاکنون طبق روال سایر درآمدهای دولت، درآمدهای حوزه ICT نیز به خزانه بانک مرکزی واریز می‌شد.

وی گفت: کمیسیون صنایع که کمیسیون تخصصی حوزه ICT است و بیشترین متخصصانICT در این کمیسیون هستند، تاکنون پشتیبانی خوبی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داشته و حتی پیشنهاد سرمایه‌گذاری مستقیم تمام درآمدهای حوزه ICT در زیرساخت‌ها، نظر آنها بوده است.

نامی گفت: از سوی دیگر همواره 3 درصد درآمدهای اپراتورهای تلفن همراه و ثابت برای توسعه خدمات عام مخابراتی در روستاها (USO) صرف می‌شد که هر سال این مبلغ توسط وزارت ارتباطات به خزانه واریز و سپس تخصیص می‌یافت؛ اما برای مثال سال گذشته، بخشی از این مبلغ در رفت و برگشت از خزانه به وزارتخانه دچار مشکلاتی شد و کامل تخصیص نیافت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: برای سال 92 توانستیم از مجلس اجازه بگیریم که این 3 درصد درآمدهای حوزه ICT بدون واریز به خزانه دولت، مستقیم توسط وزارت ارتباطات صرف توسعه خدمات عام اجباری در روستاها شود.

وی گفت: ‌امسال با هزینه‌کرد مستقیم این مبلغ توسط وزارت ارتباطات، طرح USO روستایی برای 10 هزار و 645 روستای  باقی‌مانده که عمدتاً کمتر از 20 خانوار سکنه دارند اجرا می‌شود.

نامی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه پیشنهاد وزارت ارتباطات سرمایه‌گذاری 100 درصد درآمدهای ICT در زیرساخت‌ها بوده و امسال مجوز 3 درصد درآمدها اخذ شده، هفته آینده در مجلس در این خصوص صحبت خواهد شد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها