امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1824
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۴
تعداد بازدید: 167
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در دمشق، یک گروه وابسته به طالبان افغانستان با انتشار یک فیلم ویدئویی از حضور خود در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در دمشق، یک گروه وابسته به طالبان افغانستان با انتشار یک فیلم ویدئویی از حضور خود در سوریه خبر داده و تهدید کرد هرکس از دستورات آن سرپیچی کند، گردنش را می‌زنیم.

این گروه در فیلم مزبور اعلام کرده است که هدف از حضور آن در سوریه جهاد و کشتار علیه سوری‌ها است و هرکس را که از دستورات آن سرپیچی کند گردن زده خواهد شد.

این گروه تروریستی همچنین تهدید کرده است که آرامش و امنیت برخی طوایف و پیروان برخی ادیان را در سوریه از ببین خواهد برد و به زنان و سالخوردگان نیز رحم نخواهد کرد.

این گروه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که هرکس را که با دولت سوریه تعامل داشته باشد حتی اگر مسلمان باشد، گردن خواهد زد.

طالبان یک جنبش اسلامگرای افراطی است که بدست ملا محمد عمر و به کمک تعدادی از دانش آموختگان مدارس دینی در سال 1994 در ایالت قندهار واقع در جنوب غرب افغانستان شکل گرفت.

این در حالی است که از زمان آغاز ناآرامی‌ها در سوریه، گروه‌های جهادی مختلفی از جمله گروهک تروریستی موسوم به جبهه النصره بازوی القاعده در این کشور شکل گرفتند.

النصره سه ماه پس از آغاز عملیات مسلحانه در سال  2011 در سوریه اعلام موجودیت کرد و مبارزانی با تابعیت های مختلف عربی و غیر عربی به آن پیوستند.

 
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها