امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1827
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۴
تعداد بازدید: 188
حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» در مورد مصوبات عصر دیروز کمیسیون تلفیق اظهار داشت: در این جلسه درآمد نفتی ...

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» در مورد مصوبات عصر دیروز کمیسیون تلفیق اظهار داشت: در این جلسه درآمد نفتی دولت مورد بررسی قرار گرفت.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 92 مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ابتدا در مورد میزان تولید نفت در سال 92 بحث شد که متوسط روزانه 1 میلیون 300 هزار بشکه در روز به تصویب رسید که 260 هزار بشکه از آن میعانات گازی و مابقی آن نفت خام است.

وی افزود: همچنین قیمت فروش هر بشکه نفت بعد از بحث‌های متعدد 95 دلار پیش‌بینی شد و ارز حاصل از فروش نفت 2450 تومان یعنی همان رقم پیشنهادی دولت به تصویب اعضا رسید.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ارقام پایین‌تری هم از سوی اعضا پیشنهاد شد، ادامه داد: البته نرخ مصوب به معنای قیمت نرخ ارز نیست، بلکه این نرخ برای محاسبات داخلی بودجه کشور استفاده می‌شود.

حاجی در مورد دلیل تصویب قیمت 2450 تومان برای ارز حاصل از فروش نفت گفت: در حال حاضر هیچ کالایی با نرخ 1226 تومان وارد کشور نمی‌شود، حتی کالاهای اساسی هم بر اساس نرخ ارز مبادلاتی وارد می‌شوند و اگر پایین‌تر از این رقم اعمال شود، رانت ایجاد شده و تولید داخل با مشکل مواجه می‌شود.

وی اضافه کرد: البته در این جلسه وزیر نفت،‌ نمایندگان مرکز پژوهشهای مجلس، دیوان محاسبات و اتاق بازرگانی ایران هم نظرات خود را در این خصوص مطرح کردند.

عضو کمیسیون تلفیق در مورد دستور کار جلسه عصر امروز این کمیسیون گفت: در جلسه امروز موضوع منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: دولت در لایحه پیشنهاد کرده است که 15 هزار میلیارد تومان از منابع بودجه از محل هدفمندی یارانه‌ها حاصل شود که در جلسه امروز در مورد آن بحث خواهد شد.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها