امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18286
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۸
تعداد بازدید: 80
«منصور قصری‌زاده» قاری بین‌المللی و حافظ کل قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه ...

«منصور قصری‌زاده» قاری بین‌المللی و حافظ کل قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه مسئولان دغدغه زیادی در اجرای مسائل قرانی ندارند، گفت: اگر مسئولان دغدغه قرآنی داشته باشند، تمامی فعالیت‌های مدیران حتی تعامل با اطرافیان و انتخاب نیروها رنگ و لعاب قرآنی می‌گیرد.

وی با اشاره به راهکارهای مطرح شده برای بهبود وضعیت قرآنی کشور در جلسه‌ای با اعضای کمیسیون فرهنگی و فراکسیون قرآنی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر بخواهیم راهنمایی گرفتن از قرآن در تمامی فعالیت‌های جامعه‌ نفوذ کند، نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید در دادن رای اعتماد به وزرای دولت، از تسلط و آگاهی آن‌ها به قرآن و مبانی قرآنی جویا شوند.

قصری‌زاده ادامه داد: نمایندگان مجلس باید در رای اعتماد دادن به وزرای پیشنهادی دولت یازدهم سعی کنند نه تنها در امور تخصصی بلکه از برنامه‌های قرآنی وزرا در هر وزارتخانه‌ای مطلع شوند تا بتوانیم جامعه‌ای منطبق با اصول قرآن داشته باشیم.

مسئولان باید از مضامین قرآنی در حل مشکلات مردم استفاده کنند

این قاری بین‎المللی با بیان اینکه وزیری که می‌خواهد دولت را در دست بگیرد باید روحیه قرآنی داشته باشد، تصریح کرد: من به رئیس جمهور دولت یازدهم پیشنهاد می‌کنم افرادی را به عنوان اعضای کابینه خود معرفی کند که انگیزه زیادی برای اجرای فعالیت‌های قرآنی داشته باشند و از مضامین قرآنی در حل مشکلات مردم استفاده کنند.

قصری‌زاده با اشاره به اینکه وزیران باید طوری انتخاب شوند که با قرآن مأنوس و از روحیه قرآنی برخوردار باشند، تصریح کرد: در صورتی که وزیر قرآنی باشد، فعالیت‌های خودش و نیروهایی که به عنوان مدیر و معاون برمی‌گزیند نیز قرآنی خواهند شد، بنابراین جامعه‌ای کاملا قرآنی خواهیم داشت؛ اما اگر به این امر بی‌توجهی شود و تنها به تخصص فرد توجه کنیم، تحقق و پیاده شدن مباحث قرآنی در جامعه امکان پذیر نخواهد بود و فرهنگ غیر اسلامی در جامعه گسترش می‌یابد.

وی با بیان اینکه طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب دولت‌های جدید باید نقاط قوت دولت‌های قبل را تقویت و نقاط ضعف را جبران کنند، افزود: دولت دهم نیم‌درصد بودجه دستگاه‌های دولتی را برای فعالیت‌های قرآنی به تصویب رساند، اما متاسفانه  با تلفیق فعالیت‌های قرآنی و همچنین عفاف و حجاب، بخش اندکی از این بودجه به فعالیت‌های قرآنی رسید که امیدوارم این بودجه تقویت شود تا فرهنگ جامعه با قرآن انس گیرد.
انتهای پیام/م.خ
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها