امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18291
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۸
تعداد بازدید: 161
حمید شاه آبادی در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: راه‌اندازی مرکز صدور مجوز برای فعالان حوزه مد و لباس جزء ضروریات کار ساماندهی مد و لباس در کشور ...

حمید شاه آبادی در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: راه‌اندازی مرکز صدور مجوز برای فعالان حوزه مد و لباس جزء ضروریات کار ساماندهی مد و لباس در کشور است چرا که تا کنون به نوعی کسانیک ه مطالبه‌ای در این حوزه داشتند نمی‌دانستند به کجا باید مراجعه کنند به همین خاطر دست اندرکاران این حوزه از یک بلاتکلیفی مفرط رنج می‌بردند و امکان اینکه بتوانند پاسخ مطالبات خود را دریافت کنند نداشتند.

وی ادامه داد: کار گروه ساماندهی مد و لباس تشکیل شد و برخی ضوابط و آیین نامه‌ها را تدوین کرد تا بتواند به این نیازها پاسخ دهد. هرچند این اقدام در نوع خود بسیار ارزنده بود اما کمتر شکل اجرایی و عملی به‌خود گرفت و پس از انجام مذاکرات این اقدام انجام شد. تصمیم گرفته شد تا مذاکرات انجام شده شکل اجرایی و عملی به خود بگیرد و در این مسیر اولین گام راه‌اندازی مؤسسات هنری تک منظوره با موضوع مد و لباس در کشور بود که دبیرخانه این موضوع در بنیاد ملی مد و لباس راه‌اندازی شد. کسانی که مایل هستند می‌توانند با مراجعه درخواست دریافت مجوز دهند.

معاون هنری وزارت ارشاد ادامه داد: کسانی که در حوزه مد و لباس مایل هستند از یک هویت رسمی برخوردار باشند. این ظرفیت در بنیاد ملی مد و لباس و کار گروه ساماندهی مد و لباس ایجاد شده است و افراد می‌توانند با مراجعه به بنیاد و دریافت فرم و گذراندن مراحل قانونی مجوز لازم را اخذ کنند.

شاه آبادی خاطرنشان کرد: این موضوع در گام اول اقدام بسیار خوبی بود که انجام شده است و مرحله بعد مجوز فعالیت‌های مختلف در حوزه مد و لباس است. برنامه‌ریزی‌ها برای صدور مجوز فعالیت‌های موردی در حوزه مد و لباس انجام شده که به زودی به درخواست‌های این موضوع پاسخ داده خواهد شد و کسانی که در قالب تصویری و نوشتاری و نمایشگاهی برنامه‌هایی دارند می‌توانند به بنیاد مراجعه کنند.

وی افزود: کسانی که می‌خواهند نمایشگاه یا گالری نمایش لباس برگزار کنند می‌توانند با مراجعه به بنیاد ملی مد و لباس مجوز لازم را دریافت کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار