امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18305
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۸
تعداد بازدید: 94
مویدحسینی صدر در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهارداشت: تغییر و تحول دولت نباید باعث بی‌توجهی یا فراموشی نسبت به مسائل زیست‌محیطی کشور ...

مویدحسینی صدر در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهارداشت: تغییر و تحول دولت نباید باعث بی‌توجهی یا فراموشی نسبت به مسائل زیست‌محیطی کشور شود.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی، افزود: باید مسئله مهار ریزگردها به صورت جدی مورد توجه تمامی متولیان امر قرار گیرد چراکه زمانی که این مسئله به فراموشی سپرده شود از بین بردن آثار و تبعات منفی آن مدت زمان طولانی را می‌طلبد.

وی ادامه داد: در مورد حذف ریزگردها و مقابله با این پدیده، قوانین متعددی را در مجلس شورای اسلامی داریم و از این رو می‌توان گفت که در مواجهه با مسئله ریزگردها از حیث قانون کمبودی وجود ندارد.

حسینی صدر ضمن ابراز امیدواری بر حفاظت و صیانت از مجموعه‌هایی مانند پارک‌های ملی، باغ‌های گیاه‌شناسی و سایر منابع طبیعی کشور تا پایان دولت فعلی، گفت: اینگونه منابع به راحتی به دست نمی‌آید بنابراین برای پیشبرد پروژه‌های توسعه‌ای نباید منابع طبیعی را فدا کرد.

این نماینده منتخب مردم در خانه ملت متذکر شد: نباید جابجایی مدیران نباید بهانه‌ای برای کوتاهی و کم‌توجهی افراد نسبت به حفاظت و صیانت از محیط زیست شود.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: در سال‌های اخیر، سازمان محیط زیست به عنوان متولی اصلی حفاظت و صیانت از محیط زیست در زمینه مبارزه با ریزگردها، مبارزه با آلودگی هوا، حفاظت منابع طبیعی، جنگل‌ها، حفاظت از حیات‌وحش عملکرد مطلوبی نداشته است به طوریکه رتبه آن نسبت به سال‌های گذشته کاهش قابل توجهی یافته است.

حسینی صدر با بیان اینکه در قانون پنجم توسعه، مجلس شورای اسلامی به صورت جزئی وارد مسئله مبارزه با ریزگردها شده است، اضافه کرد: در قانون بودجه سال جاری، ردیفی برای صیانت از محیط زیست پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها