امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18347
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۸
تعداد بازدید: 196
حمیدرضا آذرنگ نویسنده و کارگردان تئاتر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس اظهار داشت: نمایشنامه «والتینا» نوشته الکساندر وام‌ پیلوف نویسنده روسی که ...

حمیدرضا آذرنگ نویسنده و کارگردان تئاتر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس اظهار داشت: نمایشنامه «والتینا» نوشته الکساندر وام‌ پیلوف نویسنده روسی که رئالیسم نوین روسیه تحت تاثیر اوست، را برای اجرا در سالن اصلی تئاتر شهر ارائه داده‌ام.

وی ادامه داد: امیدوارم بتوانم این نمایش را در نیمه دوم سال جاری به صحنه ببرم.

به گفته آذرنگ «والتینا» یک نمایش طنز در موقعیت رئالیستی است که شیوه اجرایی آن نیز به همین شکل است. این اثر رئالیسم اجتماعی مشابه با جامعه ما دارد و به شکلی طنازانه به این مسائل می‌پردازد.

نویسنده «دو لیتر در دو لیتر صلح» تصریح کرد: در شرایط فعلی تصمیم گرفتم تا خودم ننویسم و از متنی خارجی استفاده کنم؛ ‌این کارم هم نیاز به توضیح ندارد که چرا نمی‌نویسم زیرا 8 ماه وقتم را برای نگارش نمایشنامه‌ای گذاشتم اما در نهایت اتفاقی برای آن رخ داد که خستگی‌اش در تنم ماند.

آذرنگ بیان داشت: جایی مبارزه شیرین است که آدم سودی از آن مبارزه شیرین نصیبش شود ولی زمانی که حرف، کلام و ... آدم تکه تکه می‌شود و در صفحه 45 نمایشنامه‌ای 100 صفحه‌ای می‌نویسند باید پایان یابد؛‌ این شوخی است که بوی خون می‌دهد.

نویسنده «خنکای ختم خاطره» در پایان اظهار امیدواری کرد تا شرایط به سمتی برود که بچه‌های نویسنده بتوانند با کیفیت بنویسند.

به گزارش فارس، الکساندر وام پیلوف در اوت 1937، یعنی صدمین سال مرگ بزرگترین شاعر روس- الکساندر پوشکین- به دنیا آدم. از این رو نام الکساندر را بر او نهادند. وام پیلوف در اوت 1972 در حالی که تنها 2 روز به سی و پنج سالگی‌اش مانده بود در دریاچه بایکان غرق شد. او علی رغم فرصت کمی که داشت تنها با نوشتن چهار نمایشنامه بلند و سه نمایشنامه کوتاه، انقلابی در نمایشنامه‌نویسی و تئاتر روسی به وجود آورد. انقلابی که در تاریخ نمایشنامه‌نویسی روسیه به نام پساوام پیلوف معروف است.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها