امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18351
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۹
تعداد بازدید: 196
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، قیمت تخم مرغ از 27 خرداد که کیلویی 2790 تومان بود، طی سه روز ثبات، در اول ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، قیمت تخم مرغ از 27 خرداد که کیلویی 2790 تومان بود، طی سه روز ثبات، در اول تیرماه سیر نزولی خود را آغاز کرد و با 280 تومان کاهش در هر کیلو به 2510 تومان رسیده است.

گزارش میدانی خبرنگار فارس حاکی است که هر شانه تخم مرغ در بازار 6 هزار تومان عرضه می‌شود که نسبت به چند روز اخیر تا یک هزار تومان کاهش یافته است.

کاهش قیمت تخم مرغ به چند دلیل است، اولا تخم مرغ مازاد در کشور وجود دارد و به گفته مدیر کل امور طیوز وزارت جهاد کشاورزی، صادرات به کشورهای دیگر انجام می‌شود و 45 هزار تن تخم‌مرغ سال گذشته و 15 هزار تن در سه ماه اول سال صادر شده است.

مدیر عامل اتحادیه مرغ تخمگذار هم از برنامه‌ریزی برای صادرات ماهانه 7.5 هزار تن به دلیل تولید مازاد این محصول در کشور خبر داده است.

از سوی دیگر تخم مرغ میزان ماندگاری کمتری دارد و به این دلیل امکان ذخیره‌سازی بیشتر این محصول وجود ندارد و باید یا در داخل استفاده و یا صادر شود.

همچنین با گرم شدن هوا میزان مصرف تخم مرغ کمتر می‌شود و همه اینها دست به دست داده، تا قیمت تخم مرغ پایین بیاید.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار