امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18368
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 179
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المصری الیوم، مسئولان عالی‌رتبه دولت آمریکا گزارش دادند که حدود 200 نیروی تفنگدار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المصری الیوم، مسئولان عالی‌رتبه دولت آمریکا گزارش دادند که حدود 200 نیروی تفنگدار دریایی آمریکا که در ایتالیا و اسپانیا مستقر هستند، به حال آماده‌باش درآمده‌اند تا در صورت وقوع خشونت در مصر، برای حمایت از شهروندان آمریکایی مقیم مصر وارد این کشور شوند.

پیش‌بینی می‌شود که این نیروها ظرف یک ساعت از زمان دریافت دستور با هواپیما وارد مصر شوند.

بر اساس این گزارش، این نیروها هواپیماهای «V-22» در اختیار دارند که قادر است نیروها و سلاح‌ها را برای تامین امنیت سفارت آمریکا، کارکنان و اتباع آمریکایی وارد قاهره نماید.

وزارت خارجه آمریکا جمعه شب اعلام کرد، دیپلمات‌های آمریکایی که حضور آن‌ها در مصر ضرورتی ندارد، می‌توانند این کشور را ترک کنند.

این بیانیه پس از آن منتشر شد که یک تبعه آمریکا در جریان ناآرامی‌های مصر جان خود را از دست داد.

در بخشی از پیام هشدار وزارت خارجه آمریکا آمده است: وزارت خارجه اجازه خروج تعداد محدودی از کارکنان غیرضروری و خانواده‌های کارکنان را صادر کرده است.

در این پیام همچنین به اتباع آمریکایی نسبت به سفر به مصر هشدار داده شده و از آن‌ها خواسته شده است «به دلیل ادامه ناآرامی‌های سیاسی و اجتماعی از سفرهای غیرضروری به مصر» خودداری کنند.

بر اساس اعلام مقامات آمریکایی، روز گذشته یک دانشجوی 21 ساله آمریکایی به نام «اندرو پوشتر» در حین فیلمبرداری از تظاهرات‌ها در شهر اسکندریه مصر، کشته شد.

قرار است مخالفان دولت مرسی در اعتراض به سیاست‌های وی، فردا تظاهرات گسترده برگزار کنند.

این در حالی است که در درگیری‌های دیروز در مصر 3 نفر از جمله یک تبعه آمریکایی کشته و بیش از 250 نفر نیز زخمی شدند. معترضان مصری طی چند روز گذشته به مقرهای اخوان‌المسلمین در شهرهای مختلف حمله کرده و تاکنون چهار نفر از اعضای این جماعت را به قتل رسانده‌اند.

در حالی که یک سال از ریاست جمهوری مرسی که با رای مردم روی کار آمد، می گذرد، معترضان خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری هستند. معترضان می‌گویند که اخوان المسلمین در صدد قبضه کردن قدرت است امری که طرفداران دولت آن را رد کرده و معتقدند که آنها خواستار به آشوب کشیدن کشور و ایجاد هرج و مرج فراگیر هستند. دولت مرسی بارها خواستار گفت‌وگو با مخالفان شده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها