امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1839
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۴
تعداد بازدید: 307
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس محسن علی‌مردانی نماینده مردم زنجان در جلسه علنی امروز (یکشنبه) در مخالفت با ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس محسن علی‌مردانی نماینده مردم زنجان در جلسه علنی امروز (یکشنبه) در مخالفت با کلیات طرح انتزاع خدمات بیمه درمانی مددجویان روستایی و عشایری و شهرهای با جمعیت کمتر از 20 هزار نفر از سازمان بیمه سلامت و الحاق آن به امداد کمیته امام خمینی گفت: بانک اطلاعاتی برای دفترچه‌های خدمات درمانی یک ضرورت است چرا که همه ایرانیان برای اینکه از خدمات درمانی استفاده کنند باید اطلاعات آنها در بانک اطلاعاتی ثبت شده باشد.

وی با بیان اینکه طرح انتزاع خدمات بیمه درمانی مددجویان از سازمان بیمه سلامت ایران و الحاق آن به کمیته امداد امام خمینی از یکپارچگی و جامعیت لازم برخوردار نیست گفت که این طرح با سیاست‌های کلی برنامه پنجم مغایرت دارد.

علی‌مردانی با بیان اینکه برای خدمت‌رسانی به مددجویان کمیته امداد باید اقدامات لازم صورت گیرد و انتزاع بیمه مددجویان از سازمان سلامت ایران راه درستی برای کمک به مددجویان و محرومان نیست از نمایندگان خواست که با کلیات این طرح موافقت نکنند.

حامد قادر مرزی نماینده مردم قروه نیز در مخالفت با کلیات این طرح گفت: در صورتی که بیمه مددجویان از سازمان بیمه سلامت ایران جدا شود نمی‌توان به تسهیل و کنترل خدمت‌گزاری به محرومان امیدوار بود.

وی با بیان اینکه سازمان سلامت ایران یک سازمان نوپا، مهم و موثر است افزود: ما نباید با تغییرات مداوم در قانون، عدم ثبات قوانین را به یک اصل تبدیل کنیم چراکه سازمان سلامت ایران به عنوان یک سازمان نوپا نباید با تغییرات پیاپی مواجه شود.

مصطفی افضلی فرد نماینده مردم اردبیل نیز در مخالفت با کلیات طرح انتزاع خدمات بیمه درمانی مددجویان روستایی و عشایری و شهرهای با جمعیت کمتر از 20 هزار نفر از سازمان بیمه سلامت و الحاق آن به امداد کمیته امام خمینی گفت: کمیته امداد امام خمینی بر اساس کمک به محرومان تشکیل شده و اساسا فعالیت این کمیته با بحث‌های بیمه‌ای همخوانی ندارد.

وی با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت ایران نیاز به کمک مجلس دارد افزود: این طرح با ماده 38 برنامه پنجم نیز مغایرت دارد چرا که برنامه پنجم را مخدوش می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار