امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18399
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۶
تعداد بازدید: 144
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هادی غنیمی‌فرد صبح امروز در یک نشست خبری و در واکنش به موضوعی مبنی بر اینکه ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هادی غنیمی‌فرد صبح امروز در یک نشست خبری و در واکنش به موضوعی مبنی بر اینکه دولت، کاهش نرخ ارز را ناشی از عملکرد خود می‌داند، گفت: این یک دروغ است و رئیس کل بانک مرکزی به جز دو ماه اول حضورش در بانک مرکزی، بعد از آن چیزی جز دروغ به مردم نگفته است.

وی ادامه داد: حرف‌های بهمنی در  مورد کاهش قیمت ارز برای این بود که عده‌ای ارز را از خانه‌هایشان بیرون بیاورند و در بازار بفروشند که البته مردم هم این کار را نکردند.

وی افزود: رئیس کل بانک مرکزی را برای مراسم روز ملی صنعت دعوت نکرده‌ایم.

غنیمی‌فرد با بیان اینکه در حال حاضر دولت جدید درگیر روزهای ماه عسل خود است،گفت: اگر گشایشی از سوی دولت جدید در مسائل ارزی اتفاق بیفتد، به نفع بخش تولید خواهد بود.

وی کاهش بهره بانکی و کاهش نرخ مالیات بر ارزش افزوده را از جمله اقدامات مثبت دولت احمدی‌نژاد عنوان کرد.

غنیمی فرد که قبلاً گفته بود 40 درصد از صنایع کشور تعطیل هستند، در واکنش به صحبت‌های معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت که این حرف را نادرست عنوان کرده بود، گفت: من با صنعتگران در ارتباط هستم و از مشکلات آنها باخبرم.

رئیس خانه صنعت ادامه داد: اگر به گفته معاون وزیر صنعت، من تنها با بازدید از یک شهرک صنعتی این بحث‌ها را مطرح کرده‌ام، باید بگویم که خوب است من به شهرک صنعتی رفته‌ام و از آنها بازدید کرده‌ام، اما معاون وزیر هیچ خبری از این شهرک‌ها ندارد.

وی در پایان به دولت جدید پیشنهاد کرد از غضنفری، وزیر فعلی صنعت به عنوان وزیر صنعت دولت یازدهم و یا مشاور وی استفاده کند.

* تقدیر از 70 صنعتگر و معدنکار نمونه

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت در ادامه از برگزاری مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت در 12 تیر ماه و تقدیر از 70 تا 75 صنعتگر و معدنکار نمونه خبر داد.

وی افزود: در همایش روز ملی صنعت که با حضور وزیر صنعت برگزار می‌شود، رئیس‌جمهور و یا معاون اول وی نیز حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه در این همایش از 70 تا 75 نفر صنعتگر و معدنکار نمونه تقدیر خواهد شد، گفت: افراد نمونه در بخش‌هایی مانند بهره‌برداری از معادن روباز، طرح‌های صنعتی و معدنی، واحدهای صنایع معدنی، صنایع غیرفلزی، صنایع نساجی و پوشاک، صنایع فلزی،برق و الکترونیک و همچنین ماشین‌سازی و نیرومحرکه خواهند بود و علاوه بر این از برخی مدیران شهرک‌های صنعتی و پیشکسوتان صنایع غیر فلزی، صنایع نساجی و پوشاک، صنایع ماشین‌سازی و همچنین بخش معدن و پژوهش مورد تقدیر قرار می‌گیرند.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها