امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18404
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۶
تعداد بازدید: 148
محمدعلی دادور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: ما در پروژه‌ جدید بنزین‌سازی پالایشگاه لاوان ...

محمدعلی دادور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: ما در پروژه‌ جدید بنزین‌سازی پالایشگاه لاوان از لیسانس جدید استفاده کردیم تا بنزین با استاندارد یورو 4 تولید کنیم.

وی اضافه کرد: اصل این لیسانس متعلق به یک شرکت فرانسوی بود که بعد از مشکلات تحریم آن را به ما ندادند،ما آن لیسانس را داخلی‌سازی کردیم و در عین حال بر علیه شرکت فرانسوی شکایت و ادعای خسارت خواهیم کرد.

مدیرعامل پالایشگاه لاوان افزود: مشاور مالی و حقوقی ما درباره میزان این ادعای خسارت بررسی و تصمیم‌گیری خواهد کرد. 

وی در ادامه گفت: در پروژه‌های جدید پالایشگاه لاوان مخازن ذخیره سازی، آب‌شیرین‌کن‌ها، پمپ‌های آب دریا و خطوط لوله کاملا در داخل ساخته شده‌اند و تنها بخش کوچکی از کمپرسورها و امثال آن از خارج خریداری شده‌اند.

دادور افزود: ارزش تجهیزات وارداتی در برابر 400 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده در لاوان زیاد نبوده است، چنانکه 80 درصد از تجیهزات از نظر ارزش داخلی بوده است.

به گزارش فارس، این دومین شکایت ایران از شرکت‌های فرانسوی در ماه‌های اخیر بوده است. چندی پیش اخباری درباره شکایت ایران از توتال فرانسه به دلیل برخی تخلفات و برآوردهای غلط عمدی در پروژه‌های توسعه پارس جنوبی منتشر شده بود.

بر اساس این گزارش پروژه افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت پالایشگاه لاوان که هفته گذشته بوسیله رئیس‌جمهور افتتاح شد کیفیت بنزین و گازوئیل تولیدی این پالایشگاه را به یورو 4 رساند. بنزین تولیدی این پالایشگاه نیز روزانه از یک میلیون و 80 هزار لیتر به دو میلیون و 800 هزار لیتر افزایش یافت.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها