امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18409
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۶
تعداد بازدید: 139
محمد بهزاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص تدوین آئین‌نامه صادرات برق بخش خصوصی افزود: آئین‌نامه ...

محمد بهزاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص تدوین آئین‌نامه صادرات برق بخش خصوصی افزود: آئین‌نامه صادرات برق بخش خصوصی آماده شده است و در حال ابلاغ است تا تمام صادرات برق دولتی به تدریج به بخش خصوصی سپرده شود.

وی ادامه داد:ضمن اینکه با بسیاری از شرکت‌های خصوصی ما تفاهمنامه را امضا کرده‌ایم که این شرکت‌ها به سایر کشورها بروند و تفاهمنامه را با طرف خارجی امضا کنند و اطلاع بدهند که صادرات برق با کمک آنها آغاز می شود.

*حداقل قیمت برق صادراتی بخش خصوصی

بهزاد در پاسخ به این سوال که این صادرات از چه زمانی آغاز می‌شود و آیا قیمت‌های آنها بالاتر از نرخ برق دولتی است گفت: به هر حال یک حداقلی وجود دارد و بحث عرضه و تقاضا و مسائل انرژی بین‌المللی در آن مطرح است.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی افزود: دولت تقریبا آماده است و در حال حاضر دستورالعمل صادرات برق بخش خصوصی آماده شده است و باید در تیرماه ابلاغ شود تا بخش خصوصی هم فعالیت خود را آغاز کند.

*نقش دولت در حد ترانزیت باقی می ماند 

وی در پاسخ به این سؤال که آیا می‌توان گفت از اواخر تیرماه جاری صادرات برق بخش خصوصی آغاز شود گفت: در واقع باید بخش خصوصی برود با کشورهای دیگر تفاهمات را انجام دهند و از نظر ما کار تمام است ولی آنها باید بروند و تفاهمنامه‌ها را با کشور‌های دیگر انجام دهند و دولت کار ترانزیت را انجام دهند تا صادرات انجام شود.

بهزاد در پاسخ به این سوال که در اصل با این کار تحریم‌ها را به راحتی دور می‌زنیم گفت: بخش دولتی از لحاظ تحریم‌ها مشکل دارد ولی بخش خصوصی این مشکل را ندارد و می‌تواند به راحتی پول صادرات برق را تحویل بگیرد.

وی ادامه داد: با این کار در اصل می‌توانیم تحریم‌ها را دور بزنیم و این شرایط را مدیریت کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به اینکه شما بازنشسته شده‌اید اگر به عنوان یک فرد قدیمی در حوزه صنعت برق پیشنهاد وزیر نیروی دولت یازدهم شود قبول می‌کنید یا خیر گفت: بعدا همه چیز مشخص می‌شود.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها