امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1841
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۴
تعداد بازدید: 231
سردار سرلشکر مصطفی ایزدی معاون ستاد کل نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، با اشاره به قضایای کره ...

سردار سرلشکر مصطفی ایزدی معاون ستاد کل نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، با اشاره به قضایای کره شمالی و کره جنوبی گفت: این موضوع سابقه دیرینه دارد و به جنگ جهانی دوم برمی‌گردد که در آن جنگ، کشورهای بزرگی ورود پیدا کردند که یک طرفش آمریکا و متحدینش بود و طرف دیگر چین کمونیست آن زمان.

وی افزود: در این جنگ، چین حدود 500 هزار کشته داد و کشورهای کره شمالی و جنوبی به صورت فعلی شکل گرفت. این روندی بود که بعد از این جنگ در این منطقه ادامه داشته و دارای فراز و نشیب بوده است.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: یک طرف این فراز و نشیب کره شمالی و حامیانش بوده و در طرف دیگر کشورهای غربی و مجموعه حاکمیت کره جنوبی و قضایایی که الان پیش آمده به خاطر فشارهایی است که به کره شمالی وارد کرده‌اند و یک عکس‌العمل طبیعی توسط این کشور انجام شده است.

ایزدی خاطرنشان کرد: این بیشتر یک جنبه استفاده از قدرت در عرصه دیپلماسی است که بین این کشورها و آمریکا شکل گرفته است. طبیعی است هر کشوری مثل کره شمالی باید از کیان خودش دفاع و از هر ابزاری که دارد استفاده کند.

وی در ادامه اظهار داشت: این موضوع باید در دنیا جا بیفتد که شرایط و قطب‌بندی‌هایی که در گذشته وجود داشته و نقشی که آمریکا به عنوان یک قدرت قاطع و تعیین‌کننده فکر می‌کرده داشته، گذشته و باید به منافع و شرایطی که کشورهای مختلف دارند توجه شود و در یک فضای متعادل مسائل کشورهای جهان و روابط بین‌المللی تعریف و تبیین شود.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگری از گفتگو با فارس، با اشاره به اجلاس اخیر 5+1 و مطرح شدن گزینه نظامی از سوی غربی‌ها تصریح کرد: ما در یک شرایط پیشرفت و در موقعیت بدر و خیبر هستیم. موضوع انرژی هسته‌ای در جمهوری اسلامی و اینکه استفاده صلح ‌آمیز از آن شود یک حرکت نهادینه‌ در بطن جامعه است و غربی‌ها هم به آن توجه دارند اما آنچه که در این حرکت‌هایشان مبنای اقداماتشان می‌باشد این است که با کلیت نظام برخورد کنند.

وی افزود: ما نیز هرچه بتوانیم توانمندی‌های نظامی و آمادگی و بسیج مردمی و همچنین اقتصاد و فرهنگمان را تقویت کنیم، می‌توانیم با استحکام بیشتری وارد این عرصه شویم و به پیش برویم.

معاون ستاد کل ادامه داد: آنچه که امروز در حرکت‌های کشورهای غربی و 1+5 که محوریت آن با آمریکا می‌باشد، این است که آنها به این نتیجه رسیده‌اند که نمی‌توانند این حق مسلم را از جمهوری اسلامی بگیرند و مطالبی را که مطرح می‌کنند، نشان‌دهنده این موضوع است منتها به عنوان تهدید مجددا می‌گویند که گزینه نظامی روی میز است، خب ما هم آمادگی داریم و اگر شرایط ایجاب کند با قدرت از کیان و نظام و دستاورد انقلاب دفاع کنیم.

ایزدی در پایان گفت: منتها این روند، روندی است که نشان می‌دهد ایستادگی و صبر ملت و رهبری و مدیریت نظام جمهوری اسلامی نتایج ارزشمندی را به ارمغان می‌آورد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها