امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18411
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۶
تعداد بازدید: 49
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ شرکت توپراس، تنها شرکت پالایشگاهی ترکیه اعلام کرد: در سال جاری میلادی روزانه 105 هزار ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ شرکت توپراس، تنها شرکت پالایشگاهی ترکیه اعلام کرد: در سال جاری میلادی روزانه 105 هزار بشکه نفت در روز از ایران وارد خواهیم کرد.
بر این اساس ترکیه واردات نفت از ایران را نسبت به سال گذشته 22 درصد کاهش خواهد داد و این میزان به 5.6 میلیون تن در ماه خواهد رسید.
یاووز ارکوت، مدیر ارشد اجرایی توپراس گفت: آمریکا معافیت از تحریم‌های ایران را برای کشورهای وابسته به نفت این کشور، به مدت 6 ماه دیگر از ماه ژوئن تمدید کرد. ایران بزرگ‌ترین تامین‌کننده نفت ترکیه است و ما برای همراهی با تحریم‌های آمریکا علیه ایران این کاهش را در نظر گرفته‌ایم.
وی افزود: ما منابع تامین نفت مورد نیاز خود را متنوع کرده‌ایم و کاهش واردات نفت از ایران را با خرید از عربستان و عراق جبران کرده‌ایم.
ارکوت توضیح داد: در سال 2012، عراق 3.8 میلیون و عربستان 2.8 میلیون تن نفت به ترکیه صادر کرده‌اند.
وی گفت: ترکیه 95 درصد از نیازهای نفتی خود را وارد می‌کند و ممکن است، پس از واردات یک میلیون تنی نفت از لیبی در سال 2012، در سال 2013 نیز همین میزان  نفت از لیبی وارد کند.
ارکوت افزود: ما پیشرفت‌های لیبی و چگونگی بازگشت دوباره این کشور به بازار را رصد می کنیم.
انتهای پیام/ آ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها