امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18415
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۷
تعداد بازدید: 201
به گزارش فارس به نقل از تک هایو، این دستگاه با استفاده از فناوری بی سیم وای – فای عمل می کند و وای – وی نام دارد. از این طریق می‌توان تمامی اشیای ...

به گزارش فارس به نقل از تک هایو، این دستگاه با استفاده از فناوری بی سیم وای – فای عمل می کند و وای – وی نام دارد. از این طریق می‌توان تمامی اشیای متحرک در حال حرکت در پشت دیوار و دیگر موانع را با استفاده از این سیستم بی سیم نسبتا ارزان قیمت و قابل دسترس در همه جا مشاهده کرد.

سیستم وای  وی را می‌توان در گوشی‌های هوشمند یا دیگر ابزار الکترونیک دستی گنجاند و از آن برای عملیات امداد و نجات یا تعقیب جنایتکاران استفاده کرد. البته از هم اکنون برخی صاحب نظران در مورد امکان سوء ‌استفاده از این فناوری و نقض حریم شخصی کاربران با سوءاستفاده از وای – وی هشدار داده‌اند.

پژوهشگران در پاسخ به این نگرانی‌ها می‌گویند دقت تصاویر در این فناوری بسیار پایین و بیشتر شبیه به یک رادار است که هواپیماها را در قالب یک نقطه ردگیری می کند. البته با توجه به تلاش برای افزایش دقت تصاویر این دستگاه‌ها هیچ بعید نیست که در آینده سوءاستفاده از آنها برای مشاهده اشخاص عادی در خانه‌ها یا اتاق‌های هتل مجاور ممکن شود.

همچنین انتظار می‌رود در آینده ارتش و پلیس آمریکا به استفاده از این فناوری علاقه زیادی نشان دهند. فناوری یاد شده همچنین می‌تواند جایگزین دوربین‌های مداربسته گران قیمت شود.

انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها