امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18419
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۷
تعداد بازدید: 145
کیومرث کرمانشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود از اول جولای صادرات ...

کیومرث کرمانشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود از اول جولای صادرات سیمان ایران به عراق ممنوع می‌شود اظهار داشت: چنین مباحثی مطرح است و ما از یک ماه گذشته پیگیر این موضوع هستیم و لذا جلساتی با انجمن سیمان، اتاق مشترک ایران و عراق، سفارت عراق، ستاد عراق، دفتر ویژه عراق و دفتر رایزنی ایران در عراق داشته‌ایم.

معاون کل سازمان توسعه تجارت افزود: تا اکنون صادرات سیمان ممنوع نشده است اما ما هم این نگرانی را داریم و موضوع را پیگیری می‌کنم تا هر چه سریع‌تر برطرف شود.

وی افزود: در سال گذشته 72 میلیون تن تولید سیمان داشتیم که 14 میلیون تن آن صادر شده و از این میزان 9 میلیون تن فقط به عراق صادر شده است.

معاون کل سازمان توسعه تجارت گفت: به طور میانگین ماهیانه 700 تا 800 هزار تن سیمان به عراق صادر می‌شود اما در 2 ماهه اول سال جاری و با رشد 15 درصدی، بیش از 2 میلیون تن سیمان به عراق صادر شده است.

وی با بیان اینکه عراق کشوری است که برای بازسازی نیاز به سیمان دارد اظهار داشت: سیمانی که ایران به عراق صادر می‌کند تیپ 5 است و از استاندارد بالایی برخوردار است.

کرمانشاهی گفت: موضوع استاندارد سیمان صادراتی به عراق را سازمان استاندارد بررسی می‌کند و همچنین انجمن سیمان نیز به دنبال آن است تا کارخانه سیمان در عراق ایجاد کند.

وی افزود: سازمان توسعه تجارت ایران موضوع ممنوعیت صادرات را با جدیت پیگیری می‌کند تا این نگرانی برطرف شود چرا که در خصوص سایر کالاهای صادراتی به عراق نیز صحبت هایی شده است.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها