امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18451
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 189
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این پرسش در شرایطی مطرح می‌شود که در زمان اکران عمومی این فیلم در سینماهای هند، هیچ کس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این پرسش در شرایطی مطرح می‌شود که در زمان اکران عمومی این فیلم در سینماهای هند، هیچ کس پیش‌بینی موفقیت کلانی را برای آن نمی‌کرد.

کمدی خانوادگی و جوان پسند جدید رانبیر کاپور طی 4 هفته نمایش عمومی در هند، توانسته به یک فروش کلان و دور از انتظار 187 کروری دست پیدا کند.

در حال حاضر فروش هفتگی این فیلم به عدد 8 کرور رسیده و تحلیل‌گران اقتصادی سینما از چنین رقم فروشی، به عنوان یک رقم بسیار خوب اسم می‌برند.

به گفته آن‌ها،«این جوانی دیوانگی است» فقط نیازمند یک فروش 13 کروری است تا به رقم فروش کلی 200 کروری دست پیدا کند. اهل فن می‌گویند فیلم حداکثر تا دو هفته دیگر به این رقم فروش می‌رسد.

تا به امروز فقط «3 احمق» با بازی عامرخان و کارینا کاپور توانسته به یک فروش 200 کروری برسد. این فیلم که در آخرین روزهای سال  2009  اکران عمومی شد، به یک فروش کلی 202 کروری دست پیدا کرد.
سال قبل اکشن ماجراجویانه «یک ببری بود» با بازی سلمان خان هم غوغایی در دل سینمای  هند به راه انداخت و اهل فن گفتند فروش کلی آن به 200 کرور رسیده و جای «3احمق» را در جدول پرفروش‌ها اشغال خواهد کرد.

اما فروش کلی این فیلم در حد 198 کرور متوقف شد و سلمان خان نتوانست صدرنشینی جدول فروش کلی فیلم‌های تاریخ سینمای هند را از آن خود کند.

به نوشته سایت اینترنتی ایندیا اف ام، تحلیل‌گران اقتصادی سینما در هند بر این باورند که کاری را که فیلم سلمان خان در سال قبل نتوانست انجام دهد، فیلم رانبیر کاپور امسال انجام خواهد داد.

رانبیر کاپور سال قبل هم فیلم بسیار پرفروش «برفی!» را روی پرده سینماهای هند داشت. این فیلم که نامزد رسمی کشور هند برای رقابت‌های اسکار بهترین فیلم خارجی شد، بیش از 100 کرور در جدول گیشه نمایش سینماهای هند فروش کرد و لقب اولین فیلم  100 کروری کاپور را گرفت.

برای صنعت سینمای هند، یک فروش 100 کروری (حدود 20 میلیون دلار) حکم یک فروش بسیار زیاد و رویایی را دارد. به فیلم‌هایی که موفق به چنین فروش بالایی بشوند، لقب «بلاک باستر» داده می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها