امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۲۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18454
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 166
منیژه جانقلی، نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار ادبیات و کتاب باشگاه خبری فارس «توانا» درباره کتاب «حمله شیمیایی به سردشت، بیان داشت: این کتاب قرار بود ...

منیژه جانقلی، نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار ادبیات و کتاب باشگاه خبری فارس «توانا» درباره کتاب «حمله شیمیایی به سردشت، بیان داشت: این کتاب قرار بود که چند ماه گذشته از سوی انتشارات «مرکز دفتر اسناد انقلاب اسلامی» منتشر شود اما تحقق نیافت.

وی بیان کرد: حدود 2 سال گذشته نگارش کتاب «بهشت مسموم» با موضوع «بمباران شیمیایی سردشت» به اتمام رسید که قرار بود تا پایان سال 91 منتشر شود اما طی پیگیری‌های متعدد متوجه شدم که این کتاب به دلیل گرانی کاغذ هنوز منتشر نشده و در نوبت چاپ قرار دارد.

بر اساس این گزارش، نویسنده در رمان «بهشت مسموم» به موضوعاتی همچون «چگونگی بمباران شیمیایی سردشت»، «وخامت بمباران شیمیایی در شهر سردشت»، «فجایع بر جای مانده از جنگ شیمیایی و بیان مشکلات عمده ناشی از مسمومیت شیمیایی» و «اثرات مخرب سلاح‌های شیمیایی بر محیط زیست و اکوسیستم مناطق جنگی» پرداخته است.

از دیگر موضوعاتی که در رمان «بهشت مسموم» که جانقلی به آن پرداخته‌ است، می‌توان به «سکوت جهانی درباره مظلومیت ایران و مظلومیت قربانیان سلاح‌های شیمیایی و ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی آن بر اذهان عمومی» و «اثرات ناشی از بمباران شیمیایی سردشت در سال‌های بعد از جنگ بر کودکان و زنان باردار جانباز» اشاره کرد.

در کتاب «بهشت مسموم»، ارتباط‌های خارج از ایران نیز بیان شده است، یعنی عوامل و کسانی که در قضیه حمله شیمیایی به سردشت دست داشتند و اثرات بمب‌های شیمیایی بر افراد و محیط را مورد توجه نویسنده واقع شده است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها