امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۹:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18456
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 187
به گزارش خبرگزاری فارس، «سوزان رایس» نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل در مصاحبه با خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، در واکنش به اقدام اخیر «ادوارد اسنودن» ...

به گزارش خبرگزاری فارس، «سوزان رایس» نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل در مصاحبه با خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، در واکنش به اقدام اخیر «ادوارد اسنودن» مامور سابق سیا در افشای برنامه های فوق محرمانه جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از مکالمات تلفنی و ارتباطات اینترنتی شهروندان این کشور و کشورهای خارجی، نقش افشای این اطلاعات در تضعیف ریاست «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا و صدمه به سیاست خارجی این کشور را رد کرد و مدعی شد که آمریکا پر نفوذ ترین، قدرتمندترین و مهم ترین کشور در جهان باقی خواهد ماند.

رایس چنین اظهاراتی را در شرایطی مطرح کرده است که برای ترک پست خود در سازمان ملل و عهده دار شدن سمت جدیدش به عنوان مشاور امنیت ملی اوباما آماده می شود.

نماینده آمریکا در سازمان ملل در ادامه مصاحبه خود با اشاره به اینکه هنوز خیلی زود است که درباره عواقب جدی طولانی مدت ناشی از افشای اطلاعات محرمانه توسط پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا (اسنودن) قضاوت کرد، گفت: من فکر نمی کنم که آن دسته از عواقب دیپلماتیک (ناشی از افشای این اطلاعات) که در شرایط فعلی قابل پیش بینی هستند، چندان مهم باشند.

این مقام ارشد آمریکایی گفت: من فکر می کنم که بدیهی است که ما موضوع اسنودن را به پایان می رسانیم همانطور که تمام موضوعاتی مانند آن را در گذشته رد کرده ایم.

رایس در ادامه اظهارات خود دیدگاه مفسرانی که می گویند افشاگری های اسنودن اوباما را ناتوان و به پایه ساسی او و سیاست خارجی آمریکا آسیب وارد کرده است را رد کرد و گفت: «من فکر می کنم که این یک حرف مفت است. من فکر می کنم که آمریکا همچنان با نفوذ ترین، قدرتمند ترین و مهم ترین کشور جهان است و خواهد بود و بزرگ ترین اقتصاد و ارتش و شبکه ای از اتحاد را دارد و این ها ارزش هایی هستند که در سراسر جهان مورد احترام هستند.

علاوه بر این، «چاک هیگل» وزیر دفاع و ژنرال «مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز افشای برنامه های جاسوسی آژانس امنیت ملی این کشور را نقض جدی نامیده اند که به امنیت ملی آمریکا صدمه زده است. هیگل اخیرا از برآورد آسیب ناشی از این افشاگری ها خبر داده و گفته است که این برآورد تحت بررسی است.

اسنودن اخیرا هنگ کنگ را به مقصد روسیه ترک کرده است. دولت آمریکا اسنودن را به جاسوسی متهم کرده و خواستار استرداد وی شده است اما روسی ها تاکنون از اجرای درخواست واشنگتن خودداری کرده اند.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه با تاکید بر اینکه اسنودن در خاک روسیه هیچ جرمی مرتکب نشده، اعلام کرده است که مسکو وی را بازداشت و یا مسترد نخواهد کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها