امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18461
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری سما، روزنامه الدستور اردن نوشت که «جان کری» در کنفرانس خبری امروز نتایج سفر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری سما، روزنامه الدستور اردن نوشت که «جان کری» در کنفرانس خبری امروز نتایج سفر خود به منطقه و برگزاری نشست چهارجانبه با مشارکت طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی، اردنی و آمریکایی طی چند روز آینده را اعلام می‌کند.

قرار است کری امروز نیز با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار و پس از آن برای دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر به قدس بازخواهد گشت.

این روزنامه به نقل از منابع آگاه نوشت که طرف آمریکایی دیروز به طرف فلسطینی ابلاغ کرد که با خواسته‌های فلسطینیان همراهی می‌کند به شرط آنکه این خواسته‌ها در دستور کار قرار گرفته و در یک مرحله اجرا نشود و مذاکرات نیز بر دو مسئله امنیت و مرزها متمرکز خواهد شد.

از سوی دیگر روزنامه «العرب الیوم» به نقل از یک منبع فلسطینی نوشت که اسرائیل با سه شرط فلسطینیان برای ازسرگیری مذاکرات موافقت کرده است اما این شروط باید بر اساس جدول زمانی باشد و این شروط نیز عبارت از توقف شهرک‌سازی، آزادسازی اسرا و بازداشت‌شدگان فلسطینی و تعیین مرزهاست.

این منبع افزود که بر سر مرجعیت مذاکرات بر اساس مرزهای چهارم ژنو سال 1967 موافقت شد و مذاکرات در خصوص امنیت و مرزها در مرحله نخست مذاکرات آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار