امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18466
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «دویچه‌وله»، مقامات اروپایی تا ژانویه 2014 درباره پیوستن صربستان به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «دویچه‌وله»، مقامات اروپایی تا ژانویه 2014 درباره پیوستن صربستان به اتحادیه اروپا گفت‌وگو خواهند کرد.

این کشور پس از دوران جنگ بالکان در دهه 1990 میلادی، برای ورود به اتحادیه اروپا تلاش می‌کند و در جریان نشست 2 روزه اخیر مقامات اروپایی که روز گذشته پایان یافت، نشانه‌هایی مبنی بر موافقت برای ورود صربستان به اتحادیه اروپا مشاهده شد.

«هرمان وان رامپوی» رئیس اتحادیه اروپا در آستانه پیوستن کرواسی به اتحادیه اروپا در این مورد گفت: « ما در منطقه بالکان و تمامی اتحادیه اروپا در دوران تاریخی قرار داریم.»

در این دور نشست اتحادیه اروپا بلگراد موافقت کرد تا روابط را با کوزوو که یکی از استان‌های قبلی صربستان بود، بیشتر کند. رابط 2 طرف از سال 2008 تاکنون یعنی از زمانی که کوزوو از صربستان جدا شده بود، به تیرگی گرایید. اما در ماه آوریل در پی میانجی‌گری اتحادیه اروپا درباره عادی‌سازی روابط توافق حاصل شد.
انتهای‌ پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها