امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18473
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از آنجا که بازسازی ایوان‌های حرم مطهر امامین جوادین(ع) در کاظمین رو به پایان است سایر طرح‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از آنجا که بازسازی ایوان‌های حرم مطهر امامین جوادین(ع) در کاظمین رو به پایان است سایر طرح‌های مرتبط با این حرم با سرعت بیشتری در حال تکمیل هستند که ساخت درها و کتیبه‌های این حرم بخشی از آنها است.

کار ساخت درهای جدید حرم مطهر کاظمین که طرح آنها مطابق با در بالاسر حرم مطهر است از سال گذشته و پس از نصب در مسجد صفویه آغاز شده و پس از اتمام قلمزنی بخش رویی با طراحی محراب پشت در ادامه دارد.

همچنین در دیگری از این حرم که با درخواست تولیت محترم حرم امامین جوادین(ع) در حال ساخت است در مرحله قلمزنی است. طرح این در مشابه در مینا کاری شده فعلی باب المراد است که 50 سال پیش توسط اصفهانی‌ها ساخته شده است و جایگزین این در خواهد شد.

ابعاد این در‌ها به ترتیب 367 در 316 سانتی متر و 400 در 340 سانتی متر بوده و هر دو با روش‌های آبکاری طلا و میناکاری ساخته می‌شوند.

از سوی دیگر کتیبه‌های موجود بر ضریح مطهر موسی بن جعفر(ع) که کار قلمزنی آن به پایان رسیده در مرحله مینا کاری قرار دارد و پس از تکمیل جهت تعویض به کاظمین انتقال داده می‌شوند.

در‌ها و کتیبه‌های مذکور همگی در کارگاه آفرینش‌های هنری ستاد بازسازی استان اصفهان در حال ساخت هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها