امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18482
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، «محمد البرادعی» رئیس حزب الدستور، «عمرو موسی» رئیس حزب کنگره و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، «محمد البرادعی» رئیس حزب الدستور، «عمرو موسی» رئیس حزب کنگره و «حمدین صباحی» موسس جریان مردمی معارض مصر خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری شدند.

صباحی: مرسی به خواسته ملت مصر احترام نمی‌گذارد

صباحی طی اظهاراتی گفت که مرسی و جماعت اخوان‌المسلمین تصور می‌کنند که با این شیوه مبتنی بر قبضه کردن زمان امور می‌توانند به حکومت خود ادامه دهند اما این شیوه به شکست منتهی خواهد شد همچنانکه برای رژیم سابق اتفاق افتاد.

وی افزود که تصمیمات هفت‌گانه مرسی دلالت بر این دارد که وی به خواسته ملت احترام نمی‌گذارد و به درخواست‌های آنها و 15 میلیون نفری که طومار جنبش تمرد را امضا کرده‌اند، اعتنایی ندارد.

عمرو موسی: مرسی انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری برگزار کند

رئیس حزب کنگره و نامزد سابق ریاست جمهوری مصر از «محمد مرسی» رئیس جمهور این کشور خواست تا انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری را برگزار نماید.

وی از مرسی خواست تا به صداهای ملت گوش داده و تصمیم جدی در این باره اتخاذ نماید.

وی طی اظهاراتی به رادیو بی بی سی گفت که مرسی باید به اعتراضات مردمی که بیانگر نارضایتی آنهاست، پاسخ دهد.

البرادعی: به برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری اصرار داریم

«محمد البرادعی» رئیس حزب الدستور مصر و از رهبران جبهه نجات ملی معارض این کشور گفت که مرسی بحران کنونی و دودستگی موجود در کشور را نادیده می‌گیرد.

وی اظهار داشت که سخنان اخیر مرسی اصرار ما به برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری را بیشتر کرد.

البرادعی همچنین در واکنش به حوادث خشونت‌بار چند روز گذشته در مصر گفت: ما خشونت به هر شکل و علیه هر شخصی با هر عقیده و انتساب به هر حزبی که باشد، محکوم می‌کنیم.

وی بر برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز تاکید کرد.

این در حالی است که در درگیری‌های دیروز در مصر 3 نفر از جمله یک تبعه آمریکایی کشته و بیش از 250 نفر نیز زخمی شدند.

معترضان مصری طی چند روز گذشته به مقرهای اخوان‌المسلمین در شهرهای مختلف حمله کرده و تا کنون چهار نفر از اعضای این جماعت را به قتل رسانده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها