امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۳:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18486
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی ابن سینا برای نخستین بار در کشور امکان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی ابن سینا برای نخستین بار در کشور امکان بررسی یکپارچه و جامع بیماران مبتلا به سرطان پستان از نظر تکثیر ژن HER2 را فراهم کرد.

امیر سعید غفاری و رئیس کلینیک سلامت مادر، جنین و نوزاد مرکز درمان ناباروری این سینا در مورد جزئیات این یافته جدید به خبرنگار فارس گفت:  HER2 ژن شناخته شده‌ای است که در هر فرد دو نسخه وجود دارد ولی در مبتلایان به سرطان سینه ممکن است تعداد این ژن به 500 یا هزار نسخه برسد.

این متخصص ژنتیک ادامه داد: طبق بررسی‌ها مشخص شد که بیان ژن HER2 در 25 درصد زنان مبتلا به سرطان سینه بالا رفته و تکثیر شده است که با انجام یک آزمایش می‌توان این افراد را شناسایی کرد.

وی ادامه داد: این دسته از مبتلایان به سرطان سینه نفع بیشتری از مصرف هرسپتین به عنوان دارویی گرانقیمت در درمان این نوع سرطان می‌برند و میزان درمان با هرسپتین در این نوع بیماران بیشتر است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها