امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18487
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم افتتاح نخستین مرکز آینده‌پژوهی اجتماعی در استان فارس اظهار داشت: ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم افتتاح نخستین مرکز آینده‌پژوهی اجتماعی در استان فارس اظهار داشت: خوشبختانه با تعامل نمایندگان مجلس و توجه دولت بودجه سازمان بهزیستی کشور امسال رشد خوبی را پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: هم اکنون شاهد افزایش و ارتقاء خدمات در کشور به جامعه هدف بهزیستی هستیم به طوری که خدمات هم از لحاظ کمی و کیفی رشد قابل توجهی را داشته است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: در سال گذشته و برای نخستین بار و پس از گذشت سالها از تأسیس سازمان بهزیستی کشور، فاز نخست نوسازی در سازمان بهزیستی رونمایی و در واقع یک پوست‌اندازی در سازمان آغاز شد.

هاشمی خاطر نشان کرد: در همین راستا به دو رویکرد اصلی در سازمان بهزیستی کشور توجه شد که پیشگیری و توانمندسازی از دو رویکرد مهم در سازمان بهزیستی بودند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: امسال سازمان بهزیستی تلاش کرد تا روز جهانی مبارزه با مواد مخدر را به هفته تبدیل کند و در همین راستا برنامه‌های خوبی از سوی این سازمان در سطح کشور در حوزه‌های مختلف پیشگیری و درمان آغاز شد.

هاشمی بیان داشت: باید تمام خانواده‌ها اعم از پدران، مادران و همچنین علما، مسئولان تلاش کنند تا بتوانیم خدمات پیشگیری از اعتیاد را گسترش دهیم و جوانانمان آلوده پدیده شوم اعتیاد نشوند.

وی اضافه کرد: هم اکنون 25 هزار پرسنل بهزیستی با کمک 250 هزار نفر از خیرین در بخش‌های مختلف NGO و غیردولتی آماده ارائه خدمات به جامعه در بخش‌های مختلف هستند و باید از این شبکه عظیم استفاده بهینه شود.

هاشمی در ادامه مراسم از تلاش خبرنگاران، هنرمندان، اهالی قلم و قشرهای مختلف که هم اکنون جزء سفرای سازمان بهزیستی محسوب می‌شوند تشکر کرد و گفت: باید بهره‌وری را در سازمان بهزیستی گسترش دهیم و این در حالی است که هم اکنون از سوی سازمان بهزیستی طرح‌های خوبی برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در استان‌های مختلف اجرا می‌شود.

هاشمی اضافه کرد: سازمان بهزیستی 150 نوع فعالیت را در سطح کشور برای قشرهای مختلف انجام می‌دهد و این در  حالی است که ما هم اکنون نیازمند حضور خیرین در عرصه‌های پیشگیری هستیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور به اقدامات انجام شده سازمان بهزیستی در حوزه پیشگیری از اعتیاد اشاره کرد و گفت: در سال گذشته دو کار مهم از سوی سازمان بهزیستی کلید خورد و در واقع کارزار رسانه‌ای شیشه با تعامل قشرهای مختلف مردمی آغاز شد ضمن اینکه توانمندسازی معلولان نیز در دستور کار قرار گرفت و این در حالی بود که تعداد قابل توجهی از معلولان (20 هزار معلول) به عتبات عالیات اعزام شدند.

وی در ادامه به افتتاح مرکز آینده‌پژوهی در جنوب کشور اشاره کرد و گفت: این مرکز 970 مترمربع است که در حوزه مسائل اجتماعی و آسیب‌های آن تحقیقات گسترده‌ای را انجام می‌دهد.

هاشمی اضافه کرد: به زودی در دو قطب دیگر کشور (غرب و مرکز کشور) مرکز آینده‌پژوهی افتتاح خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها