امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۶:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18488
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، با حضور همایون هاشمی، رئیس سازمان بهزیستی کشور، کاظم نظم‌ده، رئیس مرکز توسعه پیشگیری بهزیستی و فرید براتی سده، مدیر کل ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، با حضور همایون هاشمی، رئیس سازمان بهزیستی کشور، کاظم نظم‌ده، رئیس مرکز توسعه پیشگیری بهزیستی و فرید براتی سده، مدیر کل پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی، سومین مرکز جامع ژنتیک در جنوب کشور و در استان فارس افتتاح شد.

کاظم نظم‌ده، رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور در مراسم افتتاح این مرکز اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده از سوی سازمان بهزیستی قرار بود در 5 قطب کشور مراکز ژنتیکی راه‌اندازی شود که خوشبختانه سال گذشته در استان خراسان رضوی و یزد افتتاح شد.

وی تصریح کرد: امسال نیز بنا داریم تعداد این مراکز را افزایش دهیم و این در حالی است که با هماهنگی‌های انجام شده سومین مرکز ژنتیک در استان فارس افتتاح شد و به زودی چهارمین مرکز در تبریز راه‌اندازی می‌شود.

نظم‌ده بیان داشت: 50 درصد از معلولیت‌های ژنتیکی قابل پیشگیری است و با انجام آزمایش‌های کم هزینه می‌توان از بروز معلولیت‌ها جلوگیری کرد.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: تمام خانواده‌ها اعم از مددجویان و غیرمددجویان بهزیستی می‌توانند به مراکز ژنتیک مراجعه و از خدمات آن استفاده کنند و این در حالی است که برای خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی رایگان و سایر افراد بر اساس تعرفه‌های دولتی هزینه‌ای را پرداخت می‌کنند.

نظم‌ده تصریح کرد: مساحت مرکز مشاوره و آزمایشگاه ژنتیک فارس 1050 مترمربع است. این مرکز می‌تواند خدمات مختلفی را به استانهای جنوب شرقی بدهد.

اولین مرکز جامع ژنتیک کشور در خراسان رضوی، دومین مرکز آن در شهر یزد، سومین مرکز در شیراز افتتاح شده است و قرار است چهارمین مرکز آن به زودی در تبریز افتتاح شود.

به گزارش فارس، همزمان با سفر رئیس سازمان بهزیستی کشور به استان فارس نخستین مرکز آینده‌پژوهی به مساحت 970 مترمربع نیز افتتاح شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها