امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18498
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمد شریف ملک زاده امروز در همایش هم اندیشی فعالان و سرمایه گذاران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که در محل هتل همای ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمد شریف ملک زاده امروز در همایش هم اندیشی فعالان و سرمایه گذاران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که در محل هتل همای تهران برگزار شد، اظهار داشت: ما چندین ماه است که در حوزه حقوقی و گردشگری کار کارشناسی در زمینه واگذاری امور سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به بخش خصوصی انجام می‌دهیم.
وی افزود: متأسفانه کشور مقدس ما را یک چیزی تهدید می‌کند و فرصت را تبدیل به تهدید می‌کند و آن هم بوروکراسی اداری است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری درباره اینکه چرا پایان دولت این کار انجام می‌شود، گفت: این کار اول و آخر و وسط دولت ندارد باید به یک نتیجه برسیم که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در حوزه گردشگری باید یک جا و کامل به بخش خصوصی واگذار شود.
ملک زاده افزود: بعضی‌ها غیرکارشناسی و غیرحقوقی سخنرانی می‌کنند ما یک تکلیفی داشتیم ما نظر تخصصی را به دولت و رئیس جمهور دادیم در کمیسیون های دولت، بحث و گفت‌وگو شد و در حضور تمام وزرای دولت، همه تأیید کردند که پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی کاملاً حقوقی است. می‌توانستند در دولت موافقت نکنند ولی چون تخصصی بود موافقت شد.
وی ادامه داد: این واگذاری به این معنا نیست که کاملاً امور واگذار شده است این طور نیست چون اگر به تکالیف خودشان عمل نکنند این تفویض از آنها گرفته می‌شود سازمان نظارت تخصصی خود را خواهد داشت. در تمام دنیا در حوزه اقتصاد گردشگری این بوروکراسی‌های اداری ایران را ندارند.
معاون رئیس جمهور افزود: باید به یک سرمایه‌گذار چشم‌بسته مجوز داد سرمایه‌گذار کسی است که پول و سرمایه‌اش را می‌آورد نباید بگوییم فلان اولویت‌ها را ندارید پس نمی‌توانید سرمایه‌گذاری کنید.
رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: می‌گویند ملک زاده «شو» اجرا می‌کند شو جایش جای دیگری است اینجا کار تخصصی است. من با کسی تعارف ندارم باید این محقق شود. این واگذاری‌ها غیرقابل لغو است چون مصوبه دولت است.
ملک زاده از واگذاری صدور مجوز آژانس‌های گردشگری در روز یکشنبه ۹ تیر و صدور مجوز تمام کارگاه‌های صنایع دستی در روز دوشنبه ۱۰ تیر به بخش خصوصی خبر داد و گفت: امور کارگاه‌های صنایع دستی به اتحادیه صنایع دستی واگذار می‌شود.
وی خطاب به خبرنگاران هم گفت: خدایی در حمایت از بخش خصوصی و این طرح‌ها بنویسید! در این یک ماه باقیمانده ۱۰۰ تا کار دیگر هم انجام خواهم داد. از بخش خصوصی هم خاضعانه و خالصانه می‌خواهم که دیگر حامی باشند. خبرنگاران هم هر چه دلشان می‌خواهد بنویسند من کار خودم را می‌کنم.
رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تصریح کرد: با این شرایط کنونی طبق سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور ۲۰ میلیون گردشگر وارد کشور نمی‌شود.
به گزارش فارس، امید غنمی، مدیر کل حقوقی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز در این مراسم گفت: حدود یک ماهی است که کارشناسان روی واگذاری‌های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به بخش خصوصی کار می‌کنند.
مسئولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از فرم صدور موافقت اصولی که از این پس توسط بخش خصوصی صادر خواهد شد رونمایی کردند و از فعالان سرمایه‌گذاری در سراسر کشور نیز تقدیر شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها